ES lėšos – mokytojų verslumo kompetencijoms ugdyti

Publikuota: 2012 m. vasario 9 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas pagerinti verslumo ugdymą bendrojo lavinimo ir profesinėse mokyklose, įgyvendina ES finansuojamą projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“. Projektas, kurio partneriai yra Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija ir VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, padidins mokytojų verslumo kompetencijas, padės atnaujinti mokymo programas ir išplėsti mokinių profesinio pasirinkimo galimybes.

„Projektas skirtas ugdyti mokytojų ir moksleivių verslumą taikant inovatyvius mokymo metodus ir priemones, – sako doc. dr. Vytas Navickas, LEU Socialinių mokslų fakulteto dekanas. – Parengėme  neformalaus švietimo integralią inovatyvių verslumo ugdymo metodų ir priemonių  programą, pagal kurią nuo 2011 m. lapkričio vykdome mokymus.“

Anot p. Navicko, mokymuose dalyvauja maždaug 120 pedagogų, jie moko ekonomikos ir verslo arba taiko verslo žinias dėstydami kitas disciplinas, pavyzdžiui, fiziką, chemiją, dailę ir kt.

Mokymuose, kurių trukmė – 40 akademinių valandų, derinamos teorinės ir praktinės žinios. Jų dalyviai nagrinėja verslo organizavimo ypatumus ir problemas, visuomenės ekonominius poreikius, mokosi rengti verslumo ugdymo strategijas ir programas, taikyti edukacines verslumo technologijas.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Druskininkuose vykstantys mokymai tęsis iki šių metų gegužės. Jiems pasibaigus mokymų dalyviai turės atlikti savarankišką užduotį – sukurti pamokos planą, projektą ar kvalifikacijos tobulinimo seminarą, pritaikydami inovatyvų verslumo ugdymo metodą.

Įgyvendinant projektą taip pat bus organizuojamas renginių ciklas, skirtas pristatyti geriausiai įvertintas savarankiškas užduotis, pasidalinti patirtimi, aptarti ir išbandyti verslumo ugdymo metodus bei priemones. Kiekvieną renginį sudarys trys dalys: konferencija, darbas grupėmis ir mokytojų, mokinių bei tėvų verslumo forumas.

Projekto metu LEU bus sukurta metodinė duomenų bazė su specialiais modeliais, kurie leis simuliuoti įvairias verslo situacijas. Duomenų bazėje bus įdiegtos interaktyvios mokymo priemonės, skelbiama verslo ugdymo literatūra, seminarų, konferencijų medžiaga, verslo sėkmės istorijos.

„Duomenų baze galės naudotis ne tik projekto dalyviai, bet ir visi norintys paįvairinti savo pamokas ir patraukliau pristatyti verslo procesus. Ji taip pat bus naudinga mokytojus rengiantiems universitetams, – pastebi p. Navickas. – Projekte nedalyvavusius mokytojus konsultuos ir duomenų baze naudotis išmokys LEU Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto specialistai.“

Bendra projekto vertė – 951,48 tūkst. Lt, iš kurių 922,93 tūkst. Lt sudaro ES parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Nuo 2011 m. rugpjūčio vykdomą projektą LEU su partneriais ketina baigti kitąmet balandį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »