ES lėšos – mokytojų verslumo kompetencijoms ugdyti

Publikuota: 2012 m. vasario 9 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas pagerinti verslumo ugdymą bendrojo lavinimo ir profesinėse mokyklose, įgyvendina ES finansuojamą projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“. Projektas, kurio partneriai yra Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija ir VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, padidins mokytojų verslumo kompetencijas, padės atnaujinti mokymo programas ir išplėsti mokinių profesinio pasirinkimo galimybes.

„Projektas skirtas ugdyti mokytojų ir moksleivių verslumą taikant inovatyvius mokymo metodus ir priemones, – sako doc. dr. Vytas Navickas, LEU Socialinių mokslų fakulteto dekanas. – Parengėme  neformalaus švietimo integralią inovatyvių verslumo ugdymo metodų ir priemonių  programą, pagal kurią nuo 2011 m. lapkričio vykdome mokymus.“

Anot p. Navicko, mokymuose dalyvauja maždaug 120 pedagogų, jie moko ekonomikos ir verslo arba taiko verslo žinias dėstydami kitas disciplinas, pavyzdžiui, fiziką, chemiją, dailę ir kt.

Mokymuose, kurių trukmė – 40 akademinių valandų, derinamos teorinės ir praktinės žinios. Jų dalyviai nagrinėja verslo organizavimo ypatumus ir problemas, visuomenės ekonominius poreikius, mokosi rengti verslumo ugdymo strategijas ir programas, taikyti edukacines verslumo technologijas.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Druskininkuose vykstantys mokymai tęsis iki šių metų gegužės. Jiems pasibaigus mokymų dalyviai turės atlikti savarankišką užduotį – sukurti pamokos planą, projektą ar kvalifikacijos tobulinimo seminarą, pritaikydami inovatyvų verslumo ugdymo metodą.

Įgyvendinant projektą taip pat bus organizuojamas renginių ciklas, skirtas pristatyti geriausiai įvertintas savarankiškas užduotis, pasidalinti patirtimi, aptarti ir išbandyti verslumo ugdymo metodus bei priemones. Kiekvieną renginį sudarys trys dalys: konferencija, darbas grupėmis ir mokytojų, mokinių bei tėvų verslumo forumas.

Projekto metu LEU bus sukurta metodinė duomenų bazė su specialiais modeliais, kurie leis simuliuoti įvairias verslo situacijas. Duomenų bazėje bus įdiegtos interaktyvios mokymo priemonės, skelbiama verslo ugdymo literatūra, seminarų, konferencijų medžiaga, verslo sėkmės istorijos.

„Duomenų baze galės naudotis ne tik projekto dalyviai, bet ir visi norintys paįvairinti savo pamokas ir patraukliau pristatyti verslo procesus. Ji taip pat bus naudinga mokytojus rengiantiems universitetams, – pastebi p. Navickas. – Projekte nedalyvavusius mokytojus konsultuos ir duomenų baze naudotis išmokys LEU Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto specialistai.“

Bendra projekto vertė – 951,48 tūkst. Lt, iš kurių 922,93 tūkst. Lt sudaro ES parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Nuo 2011 m. rugpjūčio vykdomą projektą LEU su partneriais ketina baigti kitąmet balandį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

„U-Multirank“ reitinge – LEU lyderystė

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) naujausiame 2016 m. Europos Komisijos finansuojamame „U-Multirank“ instituciniame reitinge gavo daugiausiai maksimalių įvertinimų. skaityti »

Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. skaityti »

Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti sulauktas rekordinis paraiškų skaičiaus

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ sulaukta 292 paraiškų, planuojamų įgyvendinti bendra projektų vertė – 311,18 mln. eurų. skaityti »

Į miesto plėtros kūrimą aktyviai įsitrauks ir kūrybiški studentai

Prieš kelis mėnesius duris atvėrusiame „LinkMenų fabrike“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp sostinės savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). skaityti »

Lietuvos mokiniai kviečiami mokytis Tailande

Lietuvos mokinius vėl kviečia „The Regent’s School“ – akredituota britų tarptautinė mokykla, įsikūrusi Tailande. 14–16 metų mokiniai gali dalyvauti konkurse ir gauti stipendijas dvejiems arba ketveriems metams. skaityti »

Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas. skaityti »

ISM pagrindiniu akcininku tapo KTU

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) pagrindiniu akcininku, sėkmingai pabaigus sandorį, nuo kovo 31 d. tapo Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris įsigijo kontrolinį ISM akcijų paketą. skaityti »

Didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes

Nors abiturientų skaičius ir mažėja, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų (IT) specialybes, taip pat ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms. skaityti »

Specialistė siūlo būdą, kaip peršokti karjeros laiptelius

Apklausų rezultatai rodo, kad Lietuvoje savanoryste užsiimti norėtų 83 proc. žmonių, bet tai daro tik 20 proc. „Daugelis savanorystę sieja su nesavanaudiška, filantropiška veikla ir tikrai ne visi joje įžvelgia kitą – pragmatiškąją – pusę. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje „Oceanology International“. skaityti »