ES lėšos – mokytojų verslumo kompetencijoms ugdyti

Publikuota: 2012 m. vasario 9 d. ketvirtadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas pagerinti verslumo ugdymą bendrojo lavinimo ir profesinėse mokyklose, įgyvendina ES finansuojamą projektą „Inovatyvių metodų diegimas verslumo ugdymo procese“. Projektas, kurio partneriai yra Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija ir VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, padidins mokytojų verslumo kompetencijas, padės atnaujinti mokymo programas ir išplėsti mokinių profesinio pasirinkimo galimybes.

„Projektas skirtas ugdyti mokytojų ir moksleivių verslumą taikant inovatyvius mokymo metodus ir priemones, – sako doc. dr. Vytas Navickas, LEU Socialinių mokslų fakulteto dekanas. – Parengėme  neformalaus švietimo integralią inovatyvių verslumo ugdymo metodų ir priemonių  programą, pagal kurią nuo 2011 m. lapkričio vykdome mokymus.“

Anot p. Navicko, mokymuose dalyvauja maždaug 120 pedagogų, jie moko ekonomikos ir verslo arba taiko verslo žinias dėstydami kitas disciplinas, pavyzdžiui, fiziką, chemiją, dailę ir kt.

Mokymuose, kurių trukmė – 40 akademinių valandų, derinamos teorinės ir praktinės žinios. Jų dalyviai nagrinėja verslo organizavimo ypatumus ir problemas, visuomenės ekonominius poreikius, mokosi rengti verslumo ugdymo strategijas ir programas, taikyti edukacines verslumo technologijas.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Druskininkuose vykstantys mokymai tęsis iki šių metų gegužės. Jiems pasibaigus mokymų dalyviai turės atlikti savarankišką užduotį – sukurti pamokos planą, projektą ar kvalifikacijos tobulinimo seminarą, pritaikydami inovatyvų verslumo ugdymo metodą.

Įgyvendinant projektą taip pat bus organizuojamas renginių ciklas, skirtas pristatyti geriausiai įvertintas savarankiškas užduotis, pasidalinti patirtimi, aptarti ir išbandyti verslumo ugdymo metodus bei priemones. Kiekvieną renginį sudarys trys dalys: konferencija, darbas grupėmis ir mokytojų, mokinių bei tėvų verslumo forumas.

Projekto metu LEU bus sukurta metodinė duomenų bazė su specialiais modeliais, kurie leis simuliuoti įvairias verslo situacijas. Duomenų bazėje bus įdiegtos interaktyvios mokymo priemonės, skelbiama verslo ugdymo literatūra, seminarų, konferencijų medžiaga, verslo sėkmės istorijos.

„Duomenų baze galės naudotis ne tik projekto dalyviai, bet ir visi norintys paįvairinti savo pamokas ir patraukliau pristatyti verslo procesus. Ji taip pat bus naudinga mokytojus rengiantiems universitetams, – pastebi p. Navickas. – Projekte nedalyvavusius mokytojus konsultuos ir duomenų baze naudotis išmokys LEU Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto specialistai.“

Bendra projekto vertė – 951,48 tūkst. Lt, iš kurių 922,93 tūkst. Lt sudaro ES parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

Nuo 2011 m. rugpjūčio vykdomą projektą LEU su partneriais ketina baigti kitąmet balandį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »