Edukacinė medžiaga apie eurą: nuo ikimokyklinukų iki dvyliktokų

Publikuota: 2014 m. gruodžio 8 d. pirmadienis

Lietuvos bankas parengė edukacinę ir metodinę medžiagą apie eurą, skirtą ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, ir įvairių amžiaus grupių mokiniams. Ji parengta vadovaujantis principu, kad skirtingų amžiaus grupių mokiniai nevienodai įsisavina mokomojo turinio medžiagą.

Lietuvos bankas parengė edukacinę ir metodinę medžiagą apie eurą, skirtą ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, ir įvairių amžiaus grupių mokiniams. Ji parengta vadovaujantis principu, kad skirtingų amžiaus grupių mokiniai nevienodai įsisavina mokomojo turinio medžiagą.

„Vaikai – mūsų ateitis, kaip ir euras – mūsų ateities valiuta, todėl jaunoji karta privalo sužinoti apie juos, be to, ši tema aktuali vaikams. Vaikų klausimai apie eurą skiriasi nuo suaugusiųjų klausimų. Pavyzdžiui, likus mažiau nei mėnesiui iki euro įvedimo, jie pradeda derėtis su tėvais, kokiu kursu kitąmet bus „perskaičiuoti“ jų kišenpinigiai, kodėl monetos yra skirtingo dydžio ar kokio didumo piniginės prireiks 500 eurų banknotams įsidėti“, – teigia Vita Beržiūnaitė, medžiagos rengėja, Lietuvos banko Pinigų muziejaus vyresnioji specialistė.

Medžiagą sudaro paskaita ikimokyklinio amžiaus vaikams, du komplektai – po paskaitą „Pažink eurus“ ir pratybų sąsiuvinį dviejų amžiaus grupių (8–15 ir 16–18 metų) mokiniams, taip pat „Viktorina“ ir vaizdo klipai. Išdėsčius paskaitas ir parodžius vaizdo klipus, rekomenduojama mokiniams įtvirtinti žinias ir užpildyti pratybų sąsiuvinius bei pažaisti „Viktoriną“.

Edukacinę programą „Euras – mūsų pinigėlis“, skirtą ikimokyklinio amžiaus vaikams, sudaro tik paskaita, nes pratybų sąsiuvinių pildymas šios amžiaus grupės vaikams bus per sunkus.

Medžiaga paskelbta Ugdymo plėtotės centro svetainėje adresu http://www.upc.smm.lt/euras/.

Nuorodą tiesiogiai mokytojams neatlygintinais pagrindais platina elektroniniai mokymosi tinklai Mano dienynas,TAMO ir Vdienynas.

Šaltinis: euras.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »