Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. Apie tai pranešė ketvirtadienį pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankę abiejų universitetų atstovai lydimi VDU Tarybos Pirmininko Prezidento Valdo Adamkaus.

„Ši iniciatyva kyla iš pačių universitetų. Siekis paruošti aukštos kvalifikacijos mokytojus Lietuvai yra sveikintinas“, – sako parlamento vadovas V. Pranckietis.

Pasak jo, šis universitetų sprendimas yra tikslingas, nes palies visą šalies švietimo sistemą – aukštos kvalifikacijos mokytojai bus rengiami naudojant pažangiausių Europos Sąjungos šalių pavyzdžius. Susijungus universitetams bus ruošiami ne tik magistro laipsnį įgausiantys pedagogai, bet ir planuojama vykdyti mokytojų kvalifikacijos kėlimo funkciją. Seimo Pirmininkas sako, jog šių universitetų susijungimas turėjo įvykti daug anksčiau, nes šalyje jau trūksta aukštos kvalifikacijos mokytojų.

Susitikime taip pat kalbėta apie tai, kad Lietuvoje aukštasis mokslas turi būti nemokamas. Tai bus pasiekta įvertinus specialybių ir studentų poreikį valstybei.

Ketvirtadienio popietę Seimo Pirmininkas susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto tarybos pirmininku Prezidentu Valdu Adamkumi, Vytauto Didžiojo universiteto rektoriumi Juozu Augučiu, Lietuvos edukologijos universiteto tarybos pirmininku Henriku Juškevičiumi, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša.

Vytauto Didžiojo universitetas – pirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštoji mokykla, įkurta Kaune 1922 m., tam tikrais istoriniais laikotarpiais vadinta Lietuvos universitetu, Kauno universitetu. Lietuvos edukologijos universiteto steigėjas yra Lietuvos Respublikos Seimas. LEU yra seniausia tradicinė pedagogus rengianti Lietuvos Respublikos aukštoji mokykla, įsteigta 1935 m. pagal Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos paskelbtą Pedagoginių institutų įstatymą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »