Egzaminų karštinėje Lietuvos moksleiviai norėtų pažangių mokymosi priemonių

Publikuota: 2014 m. kovo 7 d. penktadienis

Beveik 50 proc. Lietuvos moksleivių mano, kad efektyviau ruoštis valstybiniams brandos egzaminams jiems padėtų novatoriški, internetu pasiekiami įrankiai. Modernūs elektroniniai sprendimai, jų nuomone, leistų mokytis sistemingiau ir taip geriau pasirengti egzaminams. Tai atskleidė „Egzaminatorius.lt“ ir UAB „Tavo mokykla“ informacinėje sistemoje TAMO atliktas tyrimas.

45 proc. tyrime dalyvavusių mokinių nurodė, kad papildomai pasiruošti egzaminams jiems padėtų testų ir uždavinių sprendimas. Daugiau nei ketvirtadalis teigė, jog norėtų patarimų, kaip atsirinkti būtent egzaminams reikalingą turinį ir kaip mokytis patogiau.

„Šiuo metu moksleiviai dažniausiai pasitelkia tradicinius būdus – kartoja tuos pačius tekstus, rašytinius konspektus ir tiesiog bando juos įsidėmėti. Retai susimąstoma apie tokio mokymosi efektyvumą. Mes sukūrėme pažangią internetinę priemonę, kuri mokiniams suteiks galimybes brandos egzaminams ruoštis pažangesniu ir šiuolaikiniu būdu“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą sukūrusios įmonės „E. mokykla“ direktorius Saulius Ratkevičius.  

Kovo 6 d. startavusi internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ leis moksleiviams savarankiškai ruoštis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos egzaminams. Čia bus pateikiama visiškai brandos egzaminų programas atitinkanti susisteminta medžiaga – konspektai, sąvokos, įvairaus sudėtingumo užduotys, vaizdinė medžiaga ir rekomendacijos mokymuisi. Be to, moksleiviai galės ne tik mokytis, tačiau ir pasitikrinti savo žinias spręsdami testus ir sužinodami, kiek yra išmokę vieną ar kitą temą.  

Kompiuteriuose, planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose veikianti internetinė sistema bus naudinga ir mokytojams, kuriems joje pateikiama medžiaga bus prieinama visiškai nemokamai. Jie vyresniųjų klasių mokiniams galės pateikti daugiau nei 5000 skirtingų įsivertinimo testų ir netrukus gauti visos klasės ir kiekvieno mokinio rezultatų analizę. Kuriant sistemą mokiniams ir mokytojams siekiama, jog technologinė pažanga švietimo sektoriuje būtų išnaudojama kuo aktyviau.  

„Egzaminatorius.lt“ metodikos vadovė Jūratė Mikulevičiūtė sako, kad sistemoje pateikiama medžiaga pilnai atitinka ne tik brandos egzaminų programas, bet ir šiandieninių mokinių poreikius. „Mokomoji medžiaga yra gausiai vizualizuota, kontekstuali, papildyta virtualiais mokomaisiais objektais. Sistema pateikia greitą grįžtamąją informaciją – mokymosi rezultatą, komentarą, rekomendacijas, ką ir kaip mokytis toliau. Mokymasis tampa ne tik efektyvus, bet ir įdomus“, – sako Jūratė Mikulevičiūtė.  

Internetinės sistemos „Egzaminatorius.lt“ turinys bei metodika rengti, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Nacionalinio egzaminų centro ir kitų švietimo įstaigų rekomendacijas. Taip pat priemonės kūrėjai įvertino patvirtintas naujausias nuostatas dėl brandos egzaminų programų, jų organizavimo ir vykdymo tvarkos.  

„Sistema „Egzaminatorius.lt“ yra vienas būdų, kaip efektyviau stebėti ir valdyti mokymosi laiką, kaip pasitelkti šiuolaikinį pasiruošimo egzaminams formatą. Jau kurį laiką vyksta diskusijos, jog egzaminai turėtų būti vykdomi elektroninėje aplinkoje. Pirmieji žingsniai žengti – šioje erdvėje įgyvendintas informacinių technologijų egzaminas, šį pavasarį taip bus vykdomi ir dešimtokų bandomieji egzaminai. Taigi natūralu, jog pasiruošimo priemonės taip pat turi būti pasiekiamos internete“, – pastebi Nacionalinio egzaminų centro egzaminų skyriaus vedėja Asta Ranonytė.  

Pasiruošimo egzaminams tyrime dalyvavę moksleiviai taip pat nurodė, jog geriau pasirengti brandos egzaminams jiems padėtų galimybė vienu metu mokytis ir tikrinti savo žinias, papildomas motyvavimas, apsilankymas pas korepetitorius.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »