Egzaminų karštinėje Lietuvos moksleiviai norėtų pažangių mokymosi priemonių

Publikuota: 2014 m. kovo 7 d. penktadienis

Beveik 50 proc. Lietuvos moksleivių mano, kad efektyviau ruoštis valstybiniams brandos egzaminams jiems padėtų novatoriški, internetu pasiekiami įrankiai. Modernūs elektroniniai sprendimai, jų nuomone, leistų mokytis sistemingiau ir taip geriau pasirengti egzaminams. Tai atskleidė „Egzaminatorius.lt“ ir UAB „Tavo mokykla“ informacinėje sistemoje TAMO atliktas tyrimas.

45 proc. tyrime dalyvavusių mokinių nurodė, kad papildomai pasiruošti egzaminams jiems padėtų testų ir uždavinių sprendimas. Daugiau nei ketvirtadalis teigė, jog norėtų patarimų, kaip atsirinkti būtent egzaminams reikalingą turinį ir kaip mokytis patogiau.

„Šiuo metu moksleiviai dažniausiai pasitelkia tradicinius būdus – kartoja tuos pačius tekstus, rašytinius konspektus ir tiesiog bando juos įsidėmėti. Retai susimąstoma apie tokio mokymosi efektyvumą. Mes sukūrėme pažangią internetinę priemonę, kuri mokiniams suteiks galimybes brandos egzaminams ruoštis pažangesniu ir šiuolaikiniu būdu“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą sukūrusios įmonės „E. mokykla“ direktorius Saulius Ratkevičius.  

Kovo 6 d. startavusi internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ leis moksleiviams savarankiškai ruoštis lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos egzaminams. Čia bus pateikiama visiškai brandos egzaminų programas atitinkanti susisteminta medžiaga – konspektai, sąvokos, įvairaus sudėtingumo užduotys, vaizdinė medžiaga ir rekomendacijos mokymuisi. Be to, moksleiviai galės ne tik mokytis, tačiau ir pasitikrinti savo žinias spręsdami testus ir sužinodami, kiek yra išmokę vieną ar kitą temą.  

Kompiuteriuose, planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose veikianti internetinė sistema bus naudinga ir mokytojams, kuriems joje pateikiama medžiaga bus prieinama visiškai nemokamai. Jie vyresniųjų klasių mokiniams galės pateikti daugiau nei 5000 skirtingų įsivertinimo testų ir netrukus gauti visos klasės ir kiekvieno mokinio rezultatų analizę. Kuriant sistemą mokiniams ir mokytojams siekiama, jog technologinė pažanga švietimo sektoriuje būtų išnaudojama kuo aktyviau.  

„Egzaminatorius.lt“ metodikos vadovė Jūratė Mikulevičiūtė sako, kad sistemoje pateikiama medžiaga pilnai atitinka ne tik brandos egzaminų programas, bet ir šiandieninių mokinių poreikius. „Mokomoji medžiaga yra gausiai vizualizuota, kontekstuali, papildyta virtualiais mokomaisiais objektais. Sistema pateikia greitą grįžtamąją informaciją – mokymosi rezultatą, komentarą, rekomendacijas, ką ir kaip mokytis toliau. Mokymasis tampa ne tik efektyvus, bet ir įdomus“, – sako Jūratė Mikulevičiūtė.  

Internetinės sistemos „Egzaminatorius.lt“ turinys bei metodika rengti, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Nacionalinio egzaminų centro ir kitų švietimo įstaigų rekomendacijas. Taip pat priemonės kūrėjai įvertino patvirtintas naujausias nuostatas dėl brandos egzaminų programų, jų organizavimo ir vykdymo tvarkos.  

„Sistema „Egzaminatorius.lt“ yra vienas būdų, kaip efektyviau stebėti ir valdyti mokymosi laiką, kaip pasitelkti šiuolaikinį pasiruošimo egzaminams formatą. Jau kurį laiką vyksta diskusijos, jog egzaminai turėtų būti vykdomi elektroninėje aplinkoje. Pirmieji žingsniai žengti – šioje erdvėje įgyvendintas informacinių technologijų egzaminas, šį pavasarį taip bus vykdomi ir dešimtokų bandomieji egzaminai. Taigi natūralu, jog pasiruošimo priemonės taip pat turi būti pasiekiamos internete“, – pastebi Nacionalinio egzaminų centro egzaminų skyriaus vedėja Asta Ranonytė.  

Pasiruošimo egzaminams tyrime dalyvavę moksleiviai taip pat nurodė, jog geriau pasirengti brandos egzaminams jiems padėtų galimybė vienu metu mokytis ir tikrinti savo žinias, papildomas motyvavimas, apsilankymas pas korepetitorius.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »