Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Šią savaitę, rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. Solidžią sukaktį fakultetas pasitiks neįprastomis dėstytojų paskaitomis apie alų, pilis, Lietuvą, esamų ir buvusių EF darbuotojų fotografijų ir paveikslų parodomis, studentų ir dėstytojų protų mūšiais, orientacinėmis varžybomis ir gausybe kitų renginių, skirtų tiek EF bendruomenei, tiek svečiams.

„Per 75 metus Ekonomikos fakultetas parengė daugiau kaip 40 tūkst. specialistų – jiems šiandien sutalpinti reiktų keturių „Siemens“ arenų, kitaip tariant, šis būrys apytiksliai atitinka Marijampolės gyventojų skaičių. Didžiuojamės savo studentais bei dėstytojais. Per 75 metus fakultetas nuolat keitėsi: jungėsi ir skilo, bet nuolat augo ir tobulėjo. Smagu, kad sulaukiame jau trečios kartos studentų – tokių, kurių tėvai ir seneliai baigę Ekonomikos fakultetą“, – džiaugiasi EF dekanas prof. Jonas Martinavičius. Pagal besimokančiųjų skaičių ir studijų programų pasirenkamumą šis fakultetas pirmauja ne tik Vilniaus universitete, bet ir tarp analogiškų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Studentų ir klausytojų skaičius viršija 3000, čia dirba gausus būrys žinomų profesorių ir mokslininkų.

Šiemet studijas VU EF naujai pradėjo per 1000 studentų ir klausytojų. Penkias programas, dėstomas anglų kalba, studijuoja daugiau kaip 200 studentų, iš kurių net ketvirtadalis – užsieniečiai, atvykę iš 20 šalių. Pagal ERASMUS mainų programas į fakultetą kasmet atvyksta apie 100 studentų. „Atsižvelgiame į globalius pokyčius, kaip įmanydami stengiamės neatsilikti, todėl mūsų bendruomenės tarptautiškumas sparčiai auga. Štai šiemet mūsų kolektyvą papildė ir trys jaunieji mokslininkai iš Vokietijos, Olandijos bei Vengrijos, kurie atvyko vykdant Ekonomikos fakulteto ir Lietuvos banko bendradarbiavimo sutartį“, – pasakoja dekanas.

EF kaitą pastebi ir patys studentai: atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius kinta studijų programos, atsinaujina dėstytojų kolektyvas, daugėja galimybių įgyti dvigubą diplomą su užsienio universitetais (šiuo metu pasirašytos sutartys su trimis universitetais), auditorijos aprūpinamos naujausia technine įranga. „Labai svarbu užtikrinti studentų įsitraukimą į fakulteto veiklą. Lojali ir stipri bendruomenė garantuoja sėkmę tiek organizacijai, tiek jos nariams. Turime puikių pavyzdžių, kai mūsų absolventai grįžta į fakultetą dėstyti, dalijasi profesinėmis paslaptimis seminaruose, galų gale pakviečia jaunesnės kartos studentus kartu darbuotis“, – teigia VU Studentų atstovybės Ekonomikos fakultete pirmininkė Ugnė Pocevičiūtė. Ji džiaugiasi, kad fakultetas ugdo stiprų studentų ir dėstytojų ryšį. Pastarieji net ir ne darbo valandomis studentus konsultuoja ir kantriai atrašo į elektroninius laiškus, kartu rengia mokslinius straipsnius, vyksta į konkursus. Studentai ir dėstytojai čia yra kolegos, draugiškai vienas kitam spaudžiantys rankas!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje, liepos 17–24 dienomis įvykusioje Vietnamo sostinėje Hanojuje, Vilniaus licėjaus mokiniai Lukas Činčikas (mokytoja Alyda Daulenskienė) ir Jonas Černeckis (mokytojos Alyda Daulenskienė, Alma Čekauskienė) iškovojo sidabro medalius. skaityti »

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. skaityti »

Mokytojams – 7 naujos neformaliojo švietimo programos

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Edukacinės kompetencijos centras vasarą organizuoja kvalifikacijos tobulinimo mokyklą mokytojams. skaityti »

Mokiniai mokysis mąstyti kaip verslininkai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta novatoriško verslumo ugdymo samprata. skaityti »

Norintieji studijuoti technologijos mokslus dažniausiai renkasi VGTU

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pasibaigus pirmajam pagrindinio bendrojo priėmimo etapui, šiemet studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) norą išreiškė 13 217 abiturientų. skaityti »

MRU Karaliaus Sedžiongo instituto laukia malonios permainos

Jau šį rudenį Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas studentus bei socialinius partnerius planuoja pakviesti į moderniai atnaujintas patalpas. skaityti »

Šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas dalyvauja beveik 28 tūkst. stojančiųjų

Kaip praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo 33 598 asmenys. skaityti »

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! skaityti »

MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree. skaityti »

4 klaidos, kurias daro abiturientai rinkdamiesi studijas

Jau liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas. skaityti »