Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Šią savaitę, rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. Solidžią sukaktį fakultetas pasitiks neįprastomis dėstytojų paskaitomis apie alų, pilis, Lietuvą, esamų ir buvusių EF darbuotojų fotografijų ir paveikslų parodomis, studentų ir dėstytojų protų mūšiais, orientacinėmis varžybomis ir gausybe kitų renginių, skirtų tiek EF bendruomenei, tiek svečiams.

„Per 75 metus Ekonomikos fakultetas parengė daugiau kaip 40 tūkst. specialistų – jiems šiandien sutalpinti reiktų keturių „Siemens“ arenų, kitaip tariant, šis būrys apytiksliai atitinka Marijampolės gyventojų skaičių. Didžiuojamės savo studentais bei dėstytojais. Per 75 metus fakultetas nuolat keitėsi: jungėsi ir skilo, bet nuolat augo ir tobulėjo. Smagu, kad sulaukiame jau trečios kartos studentų – tokių, kurių tėvai ir seneliai baigę Ekonomikos fakultetą“, – džiaugiasi EF dekanas prof. Jonas Martinavičius. Pagal besimokančiųjų skaičių ir studijų programų pasirenkamumą šis fakultetas pirmauja ne tik Vilniaus universitete, bet ir tarp analogiškų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Studentų ir klausytojų skaičius viršija 3000, čia dirba gausus būrys žinomų profesorių ir mokslininkų.

Šiemet studijas VU EF naujai pradėjo per 1000 studentų ir klausytojų. Penkias programas, dėstomas anglų kalba, studijuoja daugiau kaip 200 studentų, iš kurių net ketvirtadalis – užsieniečiai, atvykę iš 20 šalių. Pagal ERASMUS mainų programas į fakultetą kasmet atvyksta apie 100 studentų. „Atsižvelgiame į globalius pokyčius, kaip įmanydami stengiamės neatsilikti, todėl mūsų bendruomenės tarptautiškumas sparčiai auga. Štai šiemet mūsų kolektyvą papildė ir trys jaunieji mokslininkai iš Vokietijos, Olandijos bei Vengrijos, kurie atvyko vykdant Ekonomikos fakulteto ir Lietuvos banko bendradarbiavimo sutartį“, – pasakoja dekanas.

EF kaitą pastebi ir patys studentai: atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius kinta studijų programos, atsinaujina dėstytojų kolektyvas, daugėja galimybių įgyti dvigubą diplomą su užsienio universitetais (šiuo metu pasirašytos sutartys su trimis universitetais), auditorijos aprūpinamos naujausia technine įranga. „Labai svarbu užtikrinti studentų įsitraukimą į fakulteto veiklą. Lojali ir stipri bendruomenė garantuoja sėkmę tiek organizacijai, tiek jos nariams. Turime puikių pavyzdžių, kai mūsų absolventai grįžta į fakultetą dėstyti, dalijasi profesinėmis paslaptimis seminaruose, galų gale pakviečia jaunesnės kartos studentus kartu darbuotis“, – teigia VU Studentų atstovybės Ekonomikos fakultete pirmininkė Ugnė Pocevičiūtė. Ji džiaugiasi, kad fakultetas ugdo stiprų studentų ir dėstytojų ryšį. Pastarieji net ir ne darbo valandomis studentus konsultuoja ir kantriai atrašo į elektroninius laiškus, kartu rengia mokslinius straipsnius, vyksta į konkursus. Studentai ir dėstytojai čia yra kolegos, draugiškai vienas kitam spaudžiantys rankas!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą (ARWU, Academic Ranking of World Universities) medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje. skaityti »

Informacinės technologijos taps universitetų branduoliu?

Kaip suderinti įmonių poreikius ir mokymo įstaigų galimybes, diskutavo didžiausių šalies universitetų vadovai ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai. skaityti »

Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis. Siūloma veiklos vertinimą sieti su mokinių pasiekimais. skaityti »

Šiaulių universitetas steigs „Microsoft“ sertifikavimo centrą

Šiaulių universitetas (ŠU) pradeda bendradarbiavimą IT kompanija „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams. skaityti »

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonominių, demografinių skirtumų. skaityti »

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

VGTU mokslininkai žengė pirmą žingsnį skaitmeninio miesto link – sukūrė pirmąjį Lietuvoje skaitmeninio VGTU Saulėtekio miestelio modelio prototipą. skaityti »

Vyriausybėje vėl darbuosis moksleiviai

Jau aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Vyriausybė, bendradarbiaudama su Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos mokinių parlamentu ir Nacionaline moksleivių akademija, kviečia baigiamųjų klasių moksleivius dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. skaityti »

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

ŠMM ir pedagogų asociacijos pasirašys sutartis dėl mokinių pasiekimų gerinimo

Kaip pagerinti mokinių pasiekimus? Jau septintąjį kartą organizuojamas Pedagogų bendruomenės asociacijų rėmimo konkursas kvietė pedagogų bendruomenes įsitraukti į šios problemos sprendimą. skaityti »