Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Šią savaitę, rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. Solidžią sukaktį fakultetas pasitiks neįprastomis dėstytojų paskaitomis apie alų, pilis, Lietuvą, esamų ir buvusių EF darbuotojų fotografijų ir paveikslų parodomis, studentų ir dėstytojų protų mūšiais, orientacinėmis varžybomis ir gausybe kitų renginių, skirtų tiek EF bendruomenei, tiek svečiams.

„Per 75 metus Ekonomikos fakultetas parengė daugiau kaip 40 tūkst. specialistų – jiems šiandien sutalpinti reiktų keturių „Siemens“ arenų, kitaip tariant, šis būrys apytiksliai atitinka Marijampolės gyventojų skaičių. Didžiuojamės savo studentais bei dėstytojais. Per 75 metus fakultetas nuolat keitėsi: jungėsi ir skilo, bet nuolat augo ir tobulėjo. Smagu, kad sulaukiame jau trečios kartos studentų – tokių, kurių tėvai ir seneliai baigę Ekonomikos fakultetą“, – džiaugiasi EF dekanas prof. Jonas Martinavičius. Pagal besimokančiųjų skaičių ir studijų programų pasirenkamumą šis fakultetas pirmauja ne tik Vilniaus universitete, bet ir tarp analogiškų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Studentų ir klausytojų skaičius viršija 3000, čia dirba gausus būrys žinomų profesorių ir mokslininkų.

Šiemet studijas VU EF naujai pradėjo per 1000 studentų ir klausytojų. Penkias programas, dėstomas anglų kalba, studijuoja daugiau kaip 200 studentų, iš kurių net ketvirtadalis – užsieniečiai, atvykę iš 20 šalių. Pagal ERASMUS mainų programas į fakultetą kasmet atvyksta apie 100 studentų. „Atsižvelgiame į globalius pokyčius, kaip įmanydami stengiamės neatsilikti, todėl mūsų bendruomenės tarptautiškumas sparčiai auga. Štai šiemet mūsų kolektyvą papildė ir trys jaunieji mokslininkai iš Vokietijos, Olandijos bei Vengrijos, kurie atvyko vykdant Ekonomikos fakulteto ir Lietuvos banko bendradarbiavimo sutartį“, – pasakoja dekanas.

EF kaitą pastebi ir patys studentai: atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius kinta studijų programos, atsinaujina dėstytojų kolektyvas, daugėja galimybių įgyti dvigubą diplomą su užsienio universitetais (šiuo metu pasirašytos sutartys su trimis universitetais), auditorijos aprūpinamos naujausia technine įranga. „Labai svarbu užtikrinti studentų įsitraukimą į fakulteto veiklą. Lojali ir stipri bendruomenė garantuoja sėkmę tiek organizacijai, tiek jos nariams. Turime puikių pavyzdžių, kai mūsų absolventai grįžta į fakultetą dėstyti, dalijasi profesinėmis paslaptimis seminaruose, galų gale pakviečia jaunesnės kartos studentus kartu darbuotis“, – teigia VU Studentų atstovybės Ekonomikos fakultete pirmininkė Ugnė Pocevičiūtė. Ji džiaugiasi, kad fakultetas ugdo stiprų studentų ir dėstytojų ryšį. Pastarieji net ir ne darbo valandomis studentus konsultuoja ir kantriai atrašo į elektroninius laiškus, kartu rengia mokslinius straipsnius, vyksta į konkursus. Studentai ir dėstytojai čia yra kolegos, draugiškai vienas kitam spaudžiantys rankas!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

„U-Multirank“ reitinge – LEU lyderystė

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) naujausiame 2016 m. Europos Komisijos finansuojamame „U-Multirank“ instituciniame reitinge gavo daugiausiai maksimalių įvertinimų. skaityti »

Leidykla „Šviesa“ kuria naujos kartos el. dienyną

Leidykla „Šviesa“ praneša kurianti naują, tėvams nemokamą el. dienyną. Jo kūrėjai žada, kad tai nebus tik įprastas dienynas, atliekantis pažymių knygelės funkciją, bet ir naujos kartos platforma, integruojanti mokomąjį turinį, vertinimą ir fiksuojanti individualią mokinių pažangą. skaityti »

Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti sulauktas rekordinis paraiškų skaičiaus

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ sulaukta 292 paraiškų, planuojamų įgyvendinti bendra projektų vertė – 311,18 mln. eurų. skaityti »

Į miesto plėtros kūrimą aktyviai įsitrauks ir kūrybiški studentai

Prieš kelis mėnesius duris atvėrusiame „LinkMenų fabrike“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp sostinės savivaldybės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU). skaityti »

Lietuvos mokiniai kviečiami mokytis Tailande

Lietuvos mokinius vėl kviečia „The Regent’s School“ – akredituota britų tarptautinė mokykla, įsikūrusi Tailande. 14–16 metų mokiniai gali dalyvauti konkurse ir gauti stipendijas dvejiems arba ketveriems metams. skaityti »

Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas. skaityti »

ISM pagrindiniu akcininku tapo KTU

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) pagrindiniu akcininku, sėkmingai pabaigus sandorį, nuo kovo 31 d. tapo Kauno technologijos universitetas (KTU), kuris įsigijo kontrolinį ISM akcijų paketą. skaityti »

Didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes

Nors abiturientų skaičius ir mažėja, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų (IT) specialybes, taip pat ketvirtadaliu didinamos lėšos skatinamosioms stipendijoms. skaityti »

Specialistė siūlo būdą, kaip peršokti karjeros laiptelius

Apklausų rezultatai rodo, kad Lietuvoje savanoryste užsiimti norėtų 83 proc. žmonių, bet tai daro tik 20 proc. „Daugelis savanorystę sieja su nesavanaudiška, filantropiška veikla ir tikrai ne visi joje įžvelgia kitą – pragmatiškąją – pusę. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ atvėrė vartus į pasaulį

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje „Oceanology International“. skaityti »