Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Šią savaitę, rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. Solidžią sukaktį fakultetas pasitiks neįprastomis dėstytojų paskaitomis apie alų, pilis, Lietuvą, esamų ir buvusių EF darbuotojų fotografijų ir paveikslų parodomis, studentų ir dėstytojų protų mūšiais, orientacinėmis varžybomis ir gausybe kitų renginių, skirtų tiek EF bendruomenei, tiek svečiams.

„Per 75 metus Ekonomikos fakultetas parengė daugiau kaip 40 tūkst. specialistų – jiems šiandien sutalpinti reiktų keturių „Siemens“ arenų, kitaip tariant, šis būrys apytiksliai atitinka Marijampolės gyventojų skaičių. Didžiuojamės savo studentais bei dėstytojais. Per 75 metus fakultetas nuolat keitėsi: jungėsi ir skilo, bet nuolat augo ir tobulėjo. Smagu, kad sulaukiame jau trečios kartos studentų – tokių, kurių tėvai ir seneliai baigę Ekonomikos fakultetą“, – džiaugiasi EF dekanas prof. Jonas Martinavičius. Pagal besimokančiųjų skaičių ir studijų programų pasirenkamumą šis fakultetas pirmauja ne tik Vilniaus universitete, bet ir tarp analogiškų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Studentų ir klausytojų skaičius viršija 3000, čia dirba gausus būrys žinomų profesorių ir mokslininkų.

Šiemet studijas VU EF naujai pradėjo per 1000 studentų ir klausytojų. Penkias programas, dėstomas anglų kalba, studijuoja daugiau kaip 200 studentų, iš kurių net ketvirtadalis – užsieniečiai, atvykę iš 20 šalių. Pagal ERASMUS mainų programas į fakultetą kasmet atvyksta apie 100 studentų. „Atsižvelgiame į globalius pokyčius, kaip įmanydami stengiamės neatsilikti, todėl mūsų bendruomenės tarptautiškumas sparčiai auga. Štai šiemet mūsų kolektyvą papildė ir trys jaunieji mokslininkai iš Vokietijos, Olandijos bei Vengrijos, kurie atvyko vykdant Ekonomikos fakulteto ir Lietuvos banko bendradarbiavimo sutartį“, – pasakoja dekanas.

EF kaitą pastebi ir patys studentai: atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius kinta studijų programos, atsinaujina dėstytojų kolektyvas, daugėja galimybių įgyti dvigubą diplomą su užsienio universitetais (šiuo metu pasirašytos sutartys su trimis universitetais), auditorijos aprūpinamos naujausia technine įranga. „Labai svarbu užtikrinti studentų įsitraukimą į fakulteto veiklą. Lojali ir stipri bendruomenė garantuoja sėkmę tiek organizacijai, tiek jos nariams. Turime puikių pavyzdžių, kai mūsų absolventai grįžta į fakultetą dėstyti, dalijasi profesinėmis paslaptimis seminaruose, galų gale pakviečia jaunesnės kartos studentus kartu darbuotis“, – teigia VU Studentų atstovybės Ekonomikos fakultete pirmininkė Ugnė Pocevičiūtė. Ji džiaugiasi, kad fakultetas ugdo stiprų studentų ir dėstytojų ryšį. Pastarieji net ir ne darbo valandomis studentus konsultuoja ir kantriai atrašo į elektroninius laiškus, kartu rengia mokslinius straipsnius, vyksta į konkursus. Studentai ir dėstytojai čia yra kolegos, draugiškai vienas kitam spaudžiantys rankas!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Specialistų kvalifikacijos žemėlapyje – duomenys apie 2012 ir 2013 m. absolventų karjerą

Kaip įvairių sričių absolventus priima darbo rinka, kaip greitai jiems pavyksta įsidarbinti, kokius darbus jie dirba ir kokius atlyginimus gauna? Švietimo ir mokslo ministerijai pavedus Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) atliko specialistų kvalifikacijų žemėlapio pirminę analizę. skaityti »

Vilniaus universitete sukurta inovatyvi ir patogi mašininio vertimo sistema

Nauja inovatyvi Vilniaus universiteto mašininio vertimo sistema patogiai ir greitai verčia informacinių technologijų, teisės ir bendro pobūdžio sričių tekstus anglų ir prancūzų kalbomis. Vertyklę galima rasti internetinėje svetainėje www.versti.eu. skaityti »

Pasaulio banką sudomino VU doktorantės tyrimas

Balandžio mėnesį Pasaulio banko interneto tinklalapyje pasirodė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Socialinio darbo katedros doktorantės Jekaterinos Navickės straipsnis „Stress-testing Social Insurance Systems to Assess Vulnerability“. skaityti »

Tarptautinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje lietuviai pelnė aukso ir sidabro medalius

Iš 13-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados, balandžio 26–gegužės 3 dienomis vykusios Austrijoje, Lietuvos atstovai grįžta su aukso ir sidabro medaliais. Šiemet Lietuvai atstovavo dvi mokinių komandos. skaityti »

VU vykdys išsilavinimo ir kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Vilniaus universitetui suteikta teisė vykdyti ketinančiųjų studijuoti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą. skaityti »

Prasideda išankstinis priėmimas į LEU

Gegužės 4 d. prasideda išankstinis priėmimas į valstybės nefinansuojamas bakalauro studijas, kuris tęsis iki gegužės 22 d. Išankstinis priėmimas į nuolatines ir ištęstines bakalauro studijas skirtas tik tiems, kurie numato studijuoti savo lėšomis. Šis priėmimas vykdomas atskirai nuo LAMA BPO. skaityti »

Apdovanoti geriausi gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ darbai

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai. Apdovanoti 34 geriausių darbų autoriai ir jų vadovai. Konkursui pateiktuose mokinių eksperimentuose daugiausiai dėmesio skirta aplinkai, žmogaus sveikatai ir žemės ūkiui. skaityti »

Inauguruotas Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius

alandžio 29 d. inauguruotas naujasis Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius. skaityti »

Inovatyvūs ikimokyklinio ugdymo modeliai atskleidžiami filme

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas filmas, pasakojantis apie inovatyvius, atliepiančius skirtingų vaikų ir šeimų poreikius ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelius. skaityti »

LEU organizuoja II Vilniaus miesto istorijos olimpiadą

Gegužės 6 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks finalinis Vilniaus miesto istorijos olimpiados „Vilnius Vazų dinastijos valdymo laikotarpiu XVI a. pab.–XVII a.“ turas. skaityti »