Ekonomikos fakultetas skaičiuoja 75 metus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Šią savaitę, rugsėjo 21–25 d., Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas (VU EF) švęs 75 metų jubiliejų. Solidžią sukaktį fakultetas pasitiks neįprastomis dėstytojų paskaitomis apie alų, pilis, Lietuvą, esamų ir buvusių EF darbuotojų fotografijų ir paveikslų parodomis, studentų ir dėstytojų protų mūšiais, orientacinėmis varžybomis ir gausybe kitų renginių, skirtų tiek EF bendruomenei, tiek svečiams.

„Per 75 metus Ekonomikos fakultetas parengė daugiau kaip 40 tūkst. specialistų – jiems šiandien sutalpinti reiktų keturių „Siemens“ arenų, kitaip tariant, šis būrys apytiksliai atitinka Marijampolės gyventojų skaičių. Didžiuojamės savo studentais bei dėstytojais. Per 75 metus fakultetas nuolat keitėsi: jungėsi ir skilo, bet nuolat augo ir tobulėjo. Smagu, kad sulaukiame jau trečios kartos studentų – tokių, kurių tėvai ir seneliai baigę Ekonomikos fakultetą“, – džiaugiasi EF dekanas prof. Jonas Martinavičius. Pagal besimokančiųjų skaičių ir studijų programų pasirenkamumą šis fakultetas pirmauja ne tik Vilniaus universitete, bet ir tarp analogiškų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Studentų ir klausytojų skaičius viršija 3000, čia dirba gausus būrys žinomų profesorių ir mokslininkų.

Šiemet studijas VU EF naujai pradėjo per 1000 studentų ir klausytojų. Penkias programas, dėstomas anglų kalba, studijuoja daugiau kaip 200 studentų, iš kurių net ketvirtadalis – užsieniečiai, atvykę iš 20 šalių. Pagal ERASMUS mainų programas į fakultetą kasmet atvyksta apie 100 studentų. „Atsižvelgiame į globalius pokyčius, kaip įmanydami stengiamės neatsilikti, todėl mūsų bendruomenės tarptautiškumas sparčiai auga. Štai šiemet mūsų kolektyvą papildė ir trys jaunieji mokslininkai iš Vokietijos, Olandijos bei Vengrijos, kurie atvyko vykdant Ekonomikos fakulteto ir Lietuvos banko bendradarbiavimo sutartį“, – pasakoja dekanas.

EF kaitą pastebi ir patys studentai: atsižvelgiant į darbo rinkos pokyčius kinta studijų programos, atsinaujina dėstytojų kolektyvas, daugėja galimybių įgyti dvigubą diplomą su užsienio universitetais (šiuo metu pasirašytos sutartys su trimis universitetais), auditorijos aprūpinamos naujausia technine įranga. „Labai svarbu užtikrinti studentų įsitraukimą į fakulteto veiklą. Lojali ir stipri bendruomenė garantuoja sėkmę tiek organizacijai, tiek jos nariams. Turime puikių pavyzdžių, kai mūsų absolventai grįžta į fakultetą dėstyti, dalijasi profesinėmis paslaptimis seminaruose, galų gale pakviečia jaunesnės kartos studentus kartu darbuotis“, – teigia VU Studentų atstovybės Ekonomikos fakultete pirmininkė Ugnė Pocevičiūtė. Ji džiaugiasi, kad fakultetas ugdo stiprų studentų ir dėstytojų ryšį. Pastarieji net ir ne darbo valandomis studentus konsultuoja ir kantriai atrašo į elektroninius laiškus, kartu rengia mokslinius straipsnius, vyksta į konkursus. Studentai ir dėstytojai čia yra kolegos, draugiškai vienas kitam spaudžiantys rankas!

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »