Elektroninis portfelis padės pripažinti savaiminį jaunimo ugdymąsi

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Ši sistema sudarys galimybes kaupti savo ugdymosi patirties įrodymus, juos be vargo klasifikuoti elektroninėje erdvėje ir prireikus, pateikti darbdaviui.

Geras darbuotojas turi pasižymėti ne tik savo srities išmanymu, bet ir gebėti planuoti laiką, valdyti stresą, būti komunikabilus ir visų svarbiausia – mokėti greitai mokytis. Jau ne vienerius metus kalbama, kad mokykla ir universitetas nepajėgia suteikti šių gyvenimui ir darbui būtinų įgūdžių, todėl belaukiant švietimo reformos akcentuojamas neformaliu ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų pripažinimo vaidmuo.

Darbaviai pripažįsta, kad jiems svarbus ne darbuotojo diplomas. Tereikia, kad kandidatas turėtų reikiamus įgūdžius ir asmenines savybes. Taip pat visiškai nesvarbu, kokiu būdu darbuotojo įgūdžiai buvo išugdyti: formaliojo švietimo įstaigoje, savanoriaujant, mokantis savarankiškai, gyvenant užsienyje...

Natūraliai kyla klausimas kaip išmatuoti bei pripažinti mažiau apibrėžto ir savaiminio mokymosi rezultatus? Nors Lietuvoje tai dar naujiena, kai kuriose Europos universitetuose jau senokai atliekamas stojančiųjų į universitetus asmeninių darbų portfelių vertinimas. Pokalbių dėl darbo metu tai apskritai dažna paktika – visiškai nenustebkite, jei personalo atrankos specialistas paprašys pateikti gyvenimo aprašyme (CV) nurodytų komunikabilumo, punktualumo ar atsakingumo įrodymų.

Atsižvelgiant į tarptautinę patirtį, Lietuvoje aštuntus metus įgyvendinama The Duke of Edinburgh‘s International Award programa šiais metais bus praturtinta elektorinio portfelio sistema. Programos dalyviai savanoriškos veiklos, sporto ir meninių būrelių, veiklos nevyriausybinėse organizacijose patirties įrodymus galės kaupti virtualiuose portfeliuose. Vėliau, peržiūrėjus sukauptų portfelių turinį, jiems bus išduodami tarptautiniai sertifikatai. Nors verslo įmonės šiuos sertifikatus atpažįsta ir vertina atrinkdamos darbuotojus į konkrečias pozicijas, Lietuvos universitetams dar reikia pasitempti – pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje pateikus tokį sertifikatą pridedama papildomų taškų prie stojamojo balo.

Tikimasi, kad Edinburgo hercogo apdovanojimų programa padės efektyviai pripažinti jaunimo neformaliojo ir savaiminio mokymosi rezultatus ir Lietuvoje. Elektroninio dalyvio portfelio sistemos diegimo darbai bus vykdomi nuo rugpjūčio mėnesio, sistema bus taikoma Lietuvos mokyklose nuo rugsėjo 1-os dienos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »