Elektroninis portfelis padės pripažinti savaiminį jaunimo ugdymąsi

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Ši sistema sudarys galimybes kaupti savo ugdymosi patirties įrodymus, juos be vargo klasifikuoti elektroninėje erdvėje ir prireikus, pateikti darbdaviui.

Geras darbuotojas turi pasižymėti ne tik savo srities išmanymu, bet ir gebėti planuoti laiką, valdyti stresą, būti komunikabilus ir visų svarbiausia – mokėti greitai mokytis. Jau ne vienerius metus kalbama, kad mokykla ir universitetas nepajėgia suteikti šių gyvenimui ir darbui būtinų įgūdžių, todėl belaukiant švietimo reformos akcentuojamas neformaliu ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų pripažinimo vaidmuo.

Darbaviai pripažįsta, kad jiems svarbus ne darbuotojo diplomas. Tereikia, kad kandidatas turėtų reikiamus įgūdžius ir asmenines savybes. Taip pat visiškai nesvarbu, kokiu būdu darbuotojo įgūdžiai buvo išugdyti: formaliojo švietimo įstaigoje, savanoriaujant, mokantis savarankiškai, gyvenant užsienyje...

Natūraliai kyla klausimas kaip išmatuoti bei pripažinti mažiau apibrėžto ir savaiminio mokymosi rezultatus? Nors Lietuvoje tai dar naujiena, kai kuriose Europos universitetuose jau senokai atliekamas stojančiųjų į universitetus asmeninių darbų portfelių vertinimas. Pokalbių dėl darbo metu tai apskritai dažna paktika – visiškai nenustebkite, jei personalo atrankos specialistas paprašys pateikti gyvenimo aprašyme (CV) nurodytų komunikabilumo, punktualumo ar atsakingumo įrodymų.

Atsižvelgiant į tarptautinę patirtį, Lietuvoje aštuntus metus įgyvendinama The Duke of Edinburgh‘s International Award programa šiais metais bus praturtinta elektorinio portfelio sistema. Programos dalyviai savanoriškos veiklos, sporto ir meninių būrelių, veiklos nevyriausybinėse organizacijose patirties įrodymus galės kaupti virtualiuose portfeliuose. Vėliau, peržiūrėjus sukauptų portfelių turinį, jiems bus išduodami tarptautiniai sertifikatai. Nors verslo įmonės šiuos sertifikatus atpažįsta ir vertina atrinkdamos darbuotojus į konkrečias pozicijas, Lietuvos universitetams dar reikia pasitempti – pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje pateikus tokį sertifikatą pridedama papildomų taškų prie stojamojo balo.

Tikimasi, kad Edinburgo hercogo apdovanojimų programa padės efektyviai pripažinti jaunimo neformaliojo ir savaiminio mokymosi rezultatus ir Lietuvoje. Elektroninio dalyvio portfelio sistemos diegimo darbai bus vykdomi nuo rugpjūčio mėnesio, sistema bus taikoma Lietuvos mokyklose nuo rugsėjo 1-os dienos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Ateities vizija – išmanusis daiktų tinklas

Skaitmeninės informacijos srautus didina ir žmogaus noras lengvinti savo kasdieninius darbus tiek buityje, tiek darbinėje aplinkoje. Tokiam žmogaus poreikiui patenkinti yra „įdarbinami“ daiktai – pradedant nuo avalynės, papuošalų, aksesuarų iki įvairių elektroninių prietaisų ir įrenginių. skaityti »

Geresnės kokybės keliams – VGTU mokslininkų išradimas

Provėžos ir duobės Lietuvos keliuose kelia galvos skausmą ne vienam vairuotojui – šią problemą spręsti žada Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, sukūrę analogų Lietuvoje neturintį ilgalaikėms statinėms apkrovoms atsparų asfalto mišinį. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams bus įteiktos vardinės LR prezidentų stipendijos

Rugsėjo 6 d. 13 val. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteiks vardines LR prezidentų stipendijas geriausiems Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams. skaityti »

Jaunuoliai iš Lietuvos užsimojo užauginti augalą Mėnulyje

Ambicingų jaunuolių grupė iš Lietuvos, siekdama ateityje aprūpinti kosmonautus šviežiu maistu, užsimojo įgyvendinti tai, ko dar niekam pasaulyje nėra pavykę, – mažytėje biologinio modulio laboratorijoje užauginti pirmąjį augalą Mėnulyje! skaityti »

Turi žinoti visi studentai: 5 patarimai, kaip mokytis

Prasidėjus naujiems mokslo metams, pats laikas pradėti galvoti ne tik apie tai, kokių linksmybių atneš artimiausia ateitis, bet ir apie tai, ką vertėtų pasiimti iš studijų bei kaip tai padaryti efektyviai. Pristatome 5 patarimus, kaip mokytis, kad sesijos metu netektų patirti nereikalingo streso. skaityti »

Lietuvos teisės instituto mokslininkas – svarbioje tarptautinėje konferencijoje

Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) konsultacinė nuomonė ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) prejudicinis sprendimas gali pasirodyti panašūs, o dauguma jų tikslų suderinami, tačiau yra reikšmingų skirtumų, neleidžiančių juos artimai susieti. skaityti »

Pažangiausios lietuvių technologijos varžosi dėl apdovanojimų

Lietuviai nesnaudžia ir kuria mokslo inovacijomis pagrįstus produktus, kurie neretai yra geriau žinomi globalioje rinkoje nei vietinėje. Lietuvos verslo konfederacijos ir portalo „Delfi“ rengiamuose apdovanojimuose bus išrinkta „Metų technologija 2016“. skaityti »

Kauno gimnazijai – Valdo Adamkaus vardas

Rugsėjo 1 dieną Kauno šv. Pranciškaus gimnazijai iškilmingai suteiktas prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos vardas. Vardo suteikimo ceremonijoje ir pavadinimo lentos atidengime dalyvavo ir pats kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus. skaityti »

Apie IT raštingumą mokyklose: reikia susiimti

Airija, Danija, Izraelis ar Pietų Korėja skaičiuoja, kad apie pusę ekonomikos augimo yra susiję su informacijos technologijomis. Viena to priežasčių – ir IT raštingumas, kurį plėtojant Lietuvai reikia rimtai susiimti, perspėja ekonomistai ir IT rinkos dalyviai. skaityti »

Prezidentė pasveikino mokinius ir mokytojus su Mokslo ir žinių diena

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai pasveikino visus šalies mokinius ir mokytojus Rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos – proga. skaityti »