Elektroninis portfelis padės pripažinti savaiminį jaunimo ugdymąsi

Publikuota: 2014 m. liepos 9 d. trečiadienis

Ši sistema sudarys galimybes kaupti savo ugdymosi patirties įrodymus, juos be vargo klasifikuoti elektroninėje erdvėje ir prireikus, pateikti darbdaviui.

Geras darbuotojas turi pasižymėti ne tik savo srities išmanymu, bet ir gebėti planuoti laiką, valdyti stresą, būti komunikabilus ir visų svarbiausia – mokėti greitai mokytis. Jau ne vienerius metus kalbama, kad mokykla ir universitetas nepajėgia suteikti šių gyvenimui ir darbui būtinų įgūdžių, todėl belaukiant švietimo reformos akcentuojamas neformaliu ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų pripažinimo vaidmuo.

Darbaviai pripažįsta, kad jiems svarbus ne darbuotojo diplomas. Tereikia, kad kandidatas turėtų reikiamus įgūdžius ir asmenines savybes. Taip pat visiškai nesvarbu, kokiu būdu darbuotojo įgūdžiai buvo išugdyti: formaliojo švietimo įstaigoje, savanoriaujant, mokantis savarankiškai, gyvenant užsienyje...

Natūraliai kyla klausimas kaip išmatuoti bei pripažinti mažiau apibrėžto ir savaiminio mokymosi rezultatus? Nors Lietuvoje tai dar naujiena, kai kuriose Europos universitetuose jau senokai atliekamas stojančiųjų į universitetus asmeninių darbų portfelių vertinimas. Pokalbių dėl darbo metu tai apskritai dažna paktika – visiškai nenustebkite, jei personalo atrankos specialistas paprašys pateikti gyvenimo aprašyme (CV) nurodytų komunikabilumo, punktualumo ar atsakingumo įrodymų.

Atsižvelgiant į tarptautinę patirtį, Lietuvoje aštuntus metus įgyvendinama The Duke of Edinburgh‘s International Award programa šiais metais bus praturtinta elektorinio portfelio sistema. Programos dalyviai savanoriškos veiklos, sporto ir meninių būrelių, veiklos nevyriausybinėse organizacijose patirties įrodymus galės kaupti virtualiuose portfeliuose. Vėliau, peržiūrėjus sukauptų portfelių turinį, jiems bus išduodami tarptautiniai sertifikatai. Nors verslo įmonės šiuos sertifikatus atpažįsta ir vertina atrinkdamos darbuotojus į konkrečias pozicijas, Lietuvos universitetams dar reikia pasitempti – pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje pateikus tokį sertifikatą pridedama papildomų taškų prie stojamojo balo.

Tikimasi, kad Edinburgo hercogo apdovanojimų programa padės efektyviai pripažinti jaunimo neformaliojo ir savaiminio mokymosi rezultatus ir Lietuvoje. Elektroninio dalyvio portfelio sistemos diegimo darbai bus vykdomi nuo rugpjūčio mėnesio, sistema bus taikoma Lietuvos mokyklose nuo rugsėjo 1-os dienos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »