Eligijus Masiulis: „Saugaus pirmoko pasas padės jaustis saugiau kiekvienam vaikui“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pakvietė mokinių tėvus pasirūpinti, kad vaikai saugiai eitų į mokyklą, ir aprūpinti juos visomis galimomis eismo saugos priemonėmis. Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija, norėdamos padėti mažiesiems savarankiškiems eismo dalyviams jaustis saugesniems kelyje, išleido Saugaus pirmoko pasą – jį pirmąją mokslo dieną turėtų gauti kiekvienas Lietuvos pirmokas.

„Norėčiau, kad Saugaus pirmoko pasas, kuris per savivaldybių švietimo skyrius pasieks kiekvieną pirmoką, taptų jų patarėju ir pirmuoju pagalbininku, nurodančiu, kaip saugiai elgtis kelyje, o mums daugiau netektų girdėti skaudžių naujienų apie žuvusius ar sužeistus vaikus“, – sakė susisiekimo ministras E. Masiulis.

Saugaus pirmoko pasas visiems pirmokams turėtų būti įteiktas pirmąją mokslo metų dieną, o jame vaikai galės rasti ne tik pagrindinius kelio ženklus, bet ir galimybę pačiam nusipiešti kelią į mokyklą, sužinoti, kaip gatvėje privalo elgtis pėsčiasis, kaip taisyklingai užsisegti atšvaitą ir netgi atlikti nedideles užduotėles, kurios padės išsiaiškinti, kaip kelyje elgiasi tėveliai.

Pasak ministro, vaikams itin svarbus ir asmeninis tėvų pavyzdys, kaip saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Tėvai turėtų būti pirmieji ir patys kantriausi mokytojai, pratindami vaikus, ypač būsimuosius pirmokus, būti atidžiais, atsargiai elgtis gatvėje, tamsiu paros metu neišeiti į kelią be atšvaitų.

Mokslo metų pradžia – gera proga vėl priminti vaikui kelių eismo taisykles ir kartu su juo nueiti iki mokyklos, atkreipiant jo dėmesį į tai, kur ir kaip reikia pereiti gatvę. Mažiausiems praverstų nusipieštas kelio į mokyklą planelis. Vežantiems vaiką automobiliu tėveliams ministras taip pat primena apie saugos diržus ar specialias kėdutes ir ragina nepamiršti šių priemonių.

Pasak ministro E. Masiulio, jau beveik įprasta, kad prieš mokslo metus dalis tėvų perka ne tik būtinus mokyklinius reikmenis – kuprinę, rašiklius, aplankalus ir pan., bet ir eismo saugos priemones. Tačiau, deja, tokių tėvų dar mažuma ir nesusimąstoma, kad maži atšvaitai, ar jų detalės drabužiuose, tai galbūt išsaugota gyvybė ar sveikata, ypač tamsiu paros metu.

Ministras E. Masiulis atkreipia tėvų dėmesį, kad jie pirkdami vaikui kuprinę ar striukę pasirinktų tokias, kuriose yra šviesą atspindinčių detalių – tada net ir pamiršęs pasiimti atšvaitą vaikas bus matomas kelyje.

Susisiekimo ministerija taip pat rūpinasi, kad šalyje būtų sukurta kuo saugesnė transporto infrastruktūra, keliuose būtų įrengtos inžinerinės eismo saugos priemonės. Pavyzdžiui, vien iki šių metų pabaigos visoje Lietuvoje bus rekonstruota 20 pavojingų sankryžų ir nutiesta 27,2 km pėsčiųjų ir dviračių takų ruožų. Pirmiausia tvarkomi avaringiausi, „juodosiomis dėmėmis“ vadinami kelių ruožai. Pavojingose vietose įrengiamos įvairios inžinerinės priemonės, priverčiančios vairuotojus sumažinti greitį ir būti budresniems, pėsčiųjų perėjose ir praėjimuose įrengiamos saugumo salelės arba iškilios greičio mažinimo priemonės.

 

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »