„Europeana“: Europos skaitmeninė biblioteka su 23 mln. objektų

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 13 d. ketvirtadienis

Tai viena didžiausių pasaulyje su kultūra ir istorija susijusių bibliotekų. Jos mastai yra net ne įspūdingi, o epiški – čia rasite informacijos apie 23 milijonus objektų iš 2200 Europos institucijų, įsikūrusių 33 šalyse.

Bibliotekoje saugomi meno kūriniai, knygos, nuotraukos, meniniai filmai ir vaizdo įrašai. Praktiškai naudinga tai, kad didžioji „Europeana“ duomenų bazės dalis lankytojams pateikiama pagal „Public Domain Dedication“ (CC0) licenciją, t. y. turinys nėra saugomas šiuolaikinių autorių teisių. Tai reiškia, kad bet kas gali kopijuoti, modifikuoti ir platinti informaciją be papildomų įsipareigojimų, net jei tai daroma komerciniais tikslais.

Duomenų bazės kūrėjai pripažįsta, kad jiems teko įveikti daugybę kliūčių, kol „Europeana“ pradėjo veikti taip, kaip planuota, ypač įvertinant tai, jog kūrimo procesas truko kelerius metus. Kodėl ši biblioteka yra tokia reikšminga? Nes tai naujas šiuolaikinis įrankis, kuriuo bet kuris asmuo gali rasti jį dominantį kultūrinį ar istorinį turinį. Daugelis realių muziejų ir juose saugomų eksponatų yra plačiai išsklaidyti geografiniu požiūriu ir juos aplankyti galimybių turi ne kiekvienas. Tuo tarpu internetas ir kompiuteris šiais laikais yra kasdieninio naudojimo įrankis, leidžiantis skaitmeninę ar suskaitmenintą informaciją pasiekti iš bet kur. Jei jus sudomino šis projektas, „Europeana“ biblioteką rasite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »