„Europeana“: Europos skaitmeninė biblioteka su 23 mln. objektų

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 13 d. ketvirtadienis

Tai viena didžiausių pasaulyje su kultūra ir istorija susijusių bibliotekų. Jos mastai yra net ne įspūdingi, o epiški – čia rasite informacijos apie 23 milijonus objektų iš 2200 Europos institucijų, įsikūrusių 33 šalyse.

Bibliotekoje saugomi meno kūriniai, knygos, nuotraukos, meniniai filmai ir vaizdo įrašai. Praktiškai naudinga tai, kad didžioji „Europeana“ duomenų bazės dalis lankytojams pateikiama pagal „Public Domain Dedication“ (CC0) licenciją, t. y. turinys nėra saugomas šiuolaikinių autorių teisių. Tai reiškia, kad bet kas gali kopijuoti, modifikuoti ir platinti informaciją be papildomų įsipareigojimų, net jei tai daroma komerciniais tikslais.

Duomenų bazės kūrėjai pripažįsta, kad jiems teko įveikti daugybę kliūčių, kol „Europeana“ pradėjo veikti taip, kaip planuota, ypač įvertinant tai, jog kūrimo procesas truko kelerius metus. Kodėl ši biblioteka yra tokia reikšminga? Nes tai naujas šiuolaikinis įrankis, kuriuo bet kuris asmuo gali rasti jį dominantį kultūrinį ar istorinį turinį. Daugelis realių muziejų ir juose saugomų eksponatų yra plačiai išsklaidyti geografiniu požiūriu ir juos aplankyti galimybių turi ne kiekvienas. Tuo tarpu internetas ir kompiuteris šiais laikais yra kasdieninio naudojimo įrankis, leidžiantis skaitmeninę ar suskaitmenintą informaciją pasiekti iš bet kur. Jei jus sudomino šis projektas, „Europeana“ biblioteką rasite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »