Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Publikuota: 2016 m. balandžio 4 d. pirmadienis

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas.

Konkurse gali dalyvauti verslo, viešojo sektoriaus, mokslo institucijų atstovai, taip pat ir jauni išradėjai. Konkurso tikslas – skatinti generuoti ir komercializuoti inovatyvias idėjas, kurių esmė naudoti itin tikslios Europos palydovinės navigacijos sistemos „Galileo“ signalus, pritaikant juos įvairiose srityse – transporte, žemės ūkyje, viešose paslaugose, kasdienėje aplinkoje, moksliniuose tyrimuose ir t.t. Kasmet konkursui pateikiama 400-500 idėjų iš viso pasaulio. Konkurso nugalėtojas renkamas iš 29 regionų nugalėtojų. Šiemet yra galimybė laimėti daugiau kaip 30 prizų, kurių vertė siekia 1 mln. eurų.

Pernai šio tarptautinio konkurso nugalėtoju tapo Ispanijos Valensijos regiono projektas POSEIDRON – bepilotė skraidyklė, skirta jūriniams tyrimams ir gelbėjimo darbams jūroje. Lietuvos regiono nugalėtojai dr. Saulius Rudys ir Mantautas Rudys taip pat pasiūlė konkursui inovatyvią dviračių apsaugos idėją.

Ši idėja yra pagrįsta palydovinės navigacijos ir mobiliųjų telefonų (GSM) signalais bei siekia apsaugoti brangius dviračius nuo vagysčių. Ši apsaugos sistema išsiskiria iš kitų jau esančių rinkoje tuo, kad yra visiškai nematoma, gali būti montuojama įvairiose dviračio vietose taip, kad šios sistemos nebūtų galima pašalinti. Sistema turi efektyvią ir jautrią anteną bei paprastai įkraunama per standartinę USB jungtį. Įrenginio prototipas jau išbandytas ir suplanuota saugi, užtikrinanti slaptumą pateikimo į rinką strategija.

„Raginčiau lietuvius aktyviau dalyvauti tarptautiniuose konkursuose. Pernai šiam konkursui buvo pateikta net 12 idėjų iš Lietuvos. Paskatinčiau kūrėjus komercializuoti idėjas ir įdiegti jas rinkoje“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros Tarptautinių programų skyriaus vedėja Anzelma Ūselienė.

S. Rudys konkursui teikė ne vieną idėją. Kita jo teikta idėja „Išmaniųjų jūrinių konteinerių koncepcija, panaudojant plyšines antenas“ taip pat buvo pastebėta ir įvertinta. Palydovinės navigacijos konkurse  „EKA kosmoso sprendimai“ iš daugiau kaip 100 paraiškų laimėjo 3 vietą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »