Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Publikuota: 2016 m. balandžio 4 d. pirmadienis

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas.

Konkurse gali dalyvauti verslo, viešojo sektoriaus, mokslo institucijų atstovai, taip pat ir jauni išradėjai. Konkurso tikslas – skatinti generuoti ir komercializuoti inovatyvias idėjas, kurių esmė naudoti itin tikslios Europos palydovinės navigacijos sistemos „Galileo“ signalus, pritaikant juos įvairiose srityse – transporte, žemės ūkyje, viešose paslaugose, kasdienėje aplinkoje, moksliniuose tyrimuose ir t.t. Kasmet konkursui pateikiama 400-500 idėjų iš viso pasaulio. Konkurso nugalėtojas renkamas iš 29 regionų nugalėtojų. Šiemet yra galimybė laimėti daugiau kaip 30 prizų, kurių vertė siekia 1 mln. eurų.

Pernai šio tarptautinio konkurso nugalėtoju tapo Ispanijos Valensijos regiono projektas POSEIDRON – bepilotė skraidyklė, skirta jūriniams tyrimams ir gelbėjimo darbams jūroje. Lietuvos regiono nugalėtojai dr. Saulius Rudys ir Mantautas Rudys taip pat pasiūlė konkursui inovatyvią dviračių apsaugos idėją.

Ši idėja yra pagrįsta palydovinės navigacijos ir mobiliųjų telefonų (GSM) signalais bei siekia apsaugoti brangius dviračius nuo vagysčių. Ši apsaugos sistema išsiskiria iš kitų jau esančių rinkoje tuo, kad yra visiškai nematoma, gali būti montuojama įvairiose dviračio vietose taip, kad šios sistemos nebūtų galima pašalinti. Sistema turi efektyvią ir jautrią anteną bei paprastai įkraunama per standartinę USB jungtį. Įrenginio prototipas jau išbandytas ir suplanuota saugi, užtikrinanti slaptumą pateikimo į rinką strategija.

„Raginčiau lietuvius aktyviau dalyvauti tarptautiniuose konkursuose. Pernai šiam konkursui buvo pateikta net 12 idėjų iš Lietuvos. Paskatinčiau kūrėjus komercializuoti idėjas ir įdiegti jas rinkoje“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros Tarptautinių programų skyriaus vedėja Anzelma Ūselienė.

S. Rudys konkursui teikė ne vieną idėją. Kita jo teikta idėja „Išmaniųjų jūrinių konteinerių koncepcija, panaudojant plyšines antenas“ taip pat buvo pastebėta ir įvertinta. Palydovinės navigacijos konkurse  „EKA kosmoso sprendimai“ iš daugiau kaip 100 paraiškų laimėjo 3 vietą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »