Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Publikuota: 2016 m. balandžio 4 d. pirmadienis

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas.

Konkurse gali dalyvauti verslo, viešojo sektoriaus, mokslo institucijų atstovai, taip pat ir jauni išradėjai. Konkurso tikslas – skatinti generuoti ir komercializuoti inovatyvias idėjas, kurių esmė naudoti itin tikslios Europos palydovinės navigacijos sistemos „Galileo“ signalus, pritaikant juos įvairiose srityse – transporte, žemės ūkyje, viešose paslaugose, kasdienėje aplinkoje, moksliniuose tyrimuose ir t.t. Kasmet konkursui pateikiama 400-500 idėjų iš viso pasaulio. Konkurso nugalėtojas renkamas iš 29 regionų nugalėtojų. Šiemet yra galimybė laimėti daugiau kaip 30 prizų, kurių vertė siekia 1 mln. eurų.

Pernai šio tarptautinio konkurso nugalėtoju tapo Ispanijos Valensijos regiono projektas POSEIDRON – bepilotė skraidyklė, skirta jūriniams tyrimams ir gelbėjimo darbams jūroje. Lietuvos regiono nugalėtojai dr. Saulius Rudys ir Mantautas Rudys taip pat pasiūlė konkursui inovatyvią dviračių apsaugos idėją.

Ši idėja yra pagrįsta palydovinės navigacijos ir mobiliųjų telefonų (GSM) signalais bei siekia apsaugoti brangius dviračius nuo vagysčių. Ši apsaugos sistema išsiskiria iš kitų jau esančių rinkoje tuo, kad yra visiškai nematoma, gali būti montuojama įvairiose dviračio vietose taip, kad šios sistemos nebūtų galima pašalinti. Sistema turi efektyvią ir jautrią anteną bei paprastai įkraunama per standartinę USB jungtį. Įrenginio prototipas jau išbandytas ir suplanuota saugi, užtikrinanti slaptumą pateikimo į rinką strategija.

„Raginčiau lietuvius aktyviau dalyvauti tarptautiniuose konkursuose. Pernai šiam konkursui buvo pateikta net 12 idėjų iš Lietuvos. Paskatinčiau kūrėjus komercializuoti idėjas ir įdiegti jas rinkoje“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros Tarptautinių programų skyriaus vedėja Anzelma Ūselienė.

S. Rudys konkursui teikė ne vieną idėją. Kita jo teikta idėja „Išmaniųjų jūrinių konteinerių koncepcija, panaudojant plyšines antenas“ taip pat buvo pastebėta ir įvertinta. Palydovinės navigacijos konkurse  „EKA kosmoso sprendimai“ iš daugiau kaip 100 paraiškų laimėjo 3 vietą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »