Europos palydovinės navigacijos konkursas – naujų technologijų kūrėjams

Publikuota: 2016 m. balandžio 4 d. pirmadienis

Nuo balandžio mėn. iki birželio 30 d. visiems technologijų kūrėjams duris atveria Europos palydovinės navigacijos konkursas.

Konkurse gali dalyvauti verslo, viešojo sektoriaus, mokslo institucijų atstovai, taip pat ir jauni išradėjai. Konkurso tikslas – skatinti generuoti ir komercializuoti inovatyvias idėjas, kurių esmė naudoti itin tikslios Europos palydovinės navigacijos sistemos „Galileo“ signalus, pritaikant juos įvairiose srityse – transporte, žemės ūkyje, viešose paslaugose, kasdienėje aplinkoje, moksliniuose tyrimuose ir t.t. Kasmet konkursui pateikiama 400-500 idėjų iš viso pasaulio. Konkurso nugalėtojas renkamas iš 29 regionų nugalėtojų. Šiemet yra galimybė laimėti daugiau kaip 30 prizų, kurių vertė siekia 1 mln. eurų.

Pernai šio tarptautinio konkurso nugalėtoju tapo Ispanijos Valensijos regiono projektas POSEIDRON – bepilotė skraidyklė, skirta jūriniams tyrimams ir gelbėjimo darbams jūroje. Lietuvos regiono nugalėtojai dr. Saulius Rudys ir Mantautas Rudys taip pat pasiūlė konkursui inovatyvią dviračių apsaugos idėją.

Ši idėja yra pagrįsta palydovinės navigacijos ir mobiliųjų telefonų (GSM) signalais bei siekia apsaugoti brangius dviračius nuo vagysčių. Ši apsaugos sistema išsiskiria iš kitų jau esančių rinkoje tuo, kad yra visiškai nematoma, gali būti montuojama įvairiose dviračio vietose taip, kad šios sistemos nebūtų galima pašalinti. Sistema turi efektyvią ir jautrią anteną bei paprastai įkraunama per standartinę USB jungtį. Įrenginio prototipas jau išbandytas ir suplanuota saugi, užtikrinanti slaptumą pateikimo į rinką strategija.

„Raginčiau lietuvius aktyviau dalyvauti tarptautiniuose konkursuose. Pernai šiam konkursui buvo pateikta net 12 idėjų iš Lietuvos. Paskatinčiau kūrėjus komercializuoti idėjas ir įdiegti jas rinkoje“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros Tarptautinių programų skyriaus vedėja Anzelma Ūselienė.

S. Rudys konkursui teikė ne vieną idėją. Kita jo teikta idėja „Išmaniųjų jūrinių konteinerių koncepcija, panaudojant plyšines antenas“ taip pat buvo pastebėta ir įvertinta. Palydovinės navigacijos konkurse  „EKA kosmoso sprendimai“ iš daugiau kaip 100 paraiškų laimėjo 3 vietą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »