Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Publikuota: 2014 m. lapkričio 10 d. pirmadienis

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. Tyrimo rezultatai gauti analizuojant studentų atsiliepimus STeXX.eu svetainėje.

Tyrimas atskleidžia geriausiai vertinamus universitetus Europoje ir kiekvienoje šalyje atskirai. Remiantis šio tyrimo rezultatais, StudyPortals apdovanojo didžiausią studentų pasitenkinimą turinčius universitetus.

Lietuva dėl nepakankamo duomenų kiekio atskirai tyrime neanalizuojama. Tačiau Vilniaus universitetas džiaugiasi gavęs apdovanojimą kaip vienas geriausiai studentų įvertintų Europos universitetų. VU surinko 9+ balus iš dešimties. Bendras tarptautinių studentų pasitenkinimas Europos universitetais siekia 8,8 balus, o geriausius vidurkius surinko Švedijos (9,1), Didžiosios Britanijos (9,0) ir Austrijos (9,0) universitetai.

STeXX.eu platforma leidžia studentams ne tik įvertinti universitetą balais 10-ies vienetų skalėje, bet ir pakomentuoti, kokios priežastys nulėmė vienokį ar kitokį įvertinimą. Atliekant kokybinę komentarų analizę, iškirti esminiai studentų pasitenkinimo veiksniai, tobulintinos sritys. Svarbiausios priežastys, dėl kurių studentai rekomenduoja universitetą, yra miestas ir kultūra, akademiniai klausimai, socialinis gyvenimas, universiteto teikiamos paslaugos, galimybė tobulinti asmeninius ir profesinius įgūdžius. Nepasitenkinimas dažniausiai kyla dėl akademinių klausimų ir universiteto teikiamų paslaugų, studento išlaidų studijų metu, kultūrinių, su miestu susijusių priežasčių.

StudyPortals – tai internetinė platforma, teikianti informaciją apie tarptautinių studijų galimybes. Šioje iniciatyvoje dalyvauja daugiau nei 1400 universitetų iš 40-ties Europos šalių. Šis portalas yra privati iniciatyva, remiama Europos Komisijos ir bendradarbiaujanti su šiais nacionaliniais institutais: DAAD (Vokietija), Nuffic (Olandija), British Council (Didžioji Britanija), SIU (Norvegija), OeAD (Austria), Universidad.es (Ispanija).

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »