Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Publikuota: 2014 m. lapkričio 10 d. pirmadienis

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. Tyrimo rezultatai gauti analizuojant studentų atsiliepimus STeXX.eu svetainėje.

Tyrimas atskleidžia geriausiai vertinamus universitetus Europoje ir kiekvienoje šalyje atskirai. Remiantis šio tyrimo rezultatais, StudyPortals apdovanojo didžiausią studentų pasitenkinimą turinčius universitetus.

Lietuva dėl nepakankamo duomenų kiekio atskirai tyrime neanalizuojama. Tačiau Vilniaus universitetas džiaugiasi gavęs apdovanojimą kaip vienas geriausiai studentų įvertintų Europos universitetų. VU surinko 9+ balus iš dešimties. Bendras tarptautinių studentų pasitenkinimas Europos universitetais siekia 8,8 balus, o geriausius vidurkius surinko Švedijos (9,1), Didžiosios Britanijos (9,0) ir Austrijos (9,0) universitetai.

STeXX.eu platforma leidžia studentams ne tik įvertinti universitetą balais 10-ies vienetų skalėje, bet ir pakomentuoti, kokios priežastys nulėmė vienokį ar kitokį įvertinimą. Atliekant kokybinę komentarų analizę, iškirti esminiai studentų pasitenkinimo veiksniai, tobulintinos sritys. Svarbiausios priežastys, dėl kurių studentai rekomenduoja universitetą, yra miestas ir kultūra, akademiniai klausimai, socialinis gyvenimas, universiteto teikiamos paslaugos, galimybė tobulinti asmeninius ir profesinius įgūdžius. Nepasitenkinimas dažniausiai kyla dėl akademinių klausimų ir universiteto teikiamų paslaugų, studento išlaidų studijų metu, kultūrinių, su miestu susijusių priežasčių.

StudyPortals – tai internetinė platforma, teikianti informaciją apie tarptautinių studijų galimybes. Šioje iniciatyvoje dalyvauja daugiau nei 1400 universitetų iš 40-ties Europos šalių. Šis portalas yra privati iniciatyva, remiama Europos Komisijos ir bendradarbiaujanti su šiais nacionaliniais institutais: DAAD (Vokietija), Nuffic (Olandija), British Council (Didžioji Britanija), SIU (Norvegija), OeAD (Austria), Universidad.es (Ispanija).

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »