Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Publikuota: 2014 m. lapkričio 10 d. pirmadienis

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. Tyrimo rezultatai gauti analizuojant studentų atsiliepimus STeXX.eu svetainėje.

Tyrimas atskleidžia geriausiai vertinamus universitetus Europoje ir kiekvienoje šalyje atskirai. Remiantis šio tyrimo rezultatais, StudyPortals apdovanojo didžiausią studentų pasitenkinimą turinčius universitetus.

Lietuva dėl nepakankamo duomenų kiekio atskirai tyrime neanalizuojama. Tačiau Vilniaus universitetas džiaugiasi gavęs apdovanojimą kaip vienas geriausiai studentų įvertintų Europos universitetų. VU surinko 9+ balus iš dešimties. Bendras tarptautinių studentų pasitenkinimas Europos universitetais siekia 8,8 balus, o geriausius vidurkius surinko Švedijos (9,1), Didžiosios Britanijos (9,0) ir Austrijos (9,0) universitetai.

STeXX.eu platforma leidžia studentams ne tik įvertinti universitetą balais 10-ies vienetų skalėje, bet ir pakomentuoti, kokios priežastys nulėmė vienokį ar kitokį įvertinimą. Atliekant kokybinę komentarų analizę, iškirti esminiai studentų pasitenkinimo veiksniai, tobulintinos sritys. Svarbiausios priežastys, dėl kurių studentai rekomenduoja universitetą, yra miestas ir kultūra, akademiniai klausimai, socialinis gyvenimas, universiteto teikiamos paslaugos, galimybė tobulinti asmeninius ir profesinius įgūdžius. Nepasitenkinimas dažniausiai kyla dėl akademinių klausimų ir universiteto teikiamų paslaugų, studento išlaidų studijų metu, kultūrinių, su miestu susijusių priežasčių.

StudyPortals – tai internetinė platforma, teikianti informaciją apie tarptautinių studijų galimybes. Šioje iniciatyvoje dalyvauja daugiau nei 1400 universitetų iš 40-ties Europos šalių. Šis portalas yra privati iniciatyva, remiama Europos Komisijos ir bendradarbiaujanti su šiais nacionaliniais institutais: DAAD (Vokietija), Nuffic (Olandija), British Council (Didžioji Britanija), SIU (Norvegija), OeAD (Austria), Universidad.es (Ispanija).

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »