Europos studentai įvertino Vilniaus universitetą

Publikuota: 2014 m. lapkričio 10 d. pirmadienis

Ar kada susimąstėte, kas labiausiai lemia studentų pasitenkinimą studijuojant užsienio universitete? Į šį klausimą atsako StudyPortals atliktas unikalus tyrimas „Esminiai tarptautinių studentų pasitenkinimo veiksniai“. Tyrimo rezultatai gauti analizuojant studentų atsiliepimus STeXX.eu svetainėje.

Tyrimas atskleidžia geriausiai vertinamus universitetus Europoje ir kiekvienoje šalyje atskirai. Remiantis šio tyrimo rezultatais, StudyPortals apdovanojo didžiausią studentų pasitenkinimą turinčius universitetus.

Lietuva dėl nepakankamo duomenų kiekio atskirai tyrime neanalizuojama. Tačiau Vilniaus universitetas džiaugiasi gavęs apdovanojimą kaip vienas geriausiai studentų įvertintų Europos universitetų. VU surinko 9+ balus iš dešimties. Bendras tarptautinių studentų pasitenkinimas Europos universitetais siekia 8,8 balus, o geriausius vidurkius surinko Švedijos (9,1), Didžiosios Britanijos (9,0) ir Austrijos (9,0) universitetai.

STeXX.eu platforma leidžia studentams ne tik įvertinti universitetą balais 10-ies vienetų skalėje, bet ir pakomentuoti, kokios priežastys nulėmė vienokį ar kitokį įvertinimą. Atliekant kokybinę komentarų analizę, iškirti esminiai studentų pasitenkinimo veiksniai, tobulintinos sritys. Svarbiausios priežastys, dėl kurių studentai rekomenduoja universitetą, yra miestas ir kultūra, akademiniai klausimai, socialinis gyvenimas, universiteto teikiamos paslaugos, galimybė tobulinti asmeninius ir profesinius įgūdžius. Nepasitenkinimas dažniausiai kyla dėl akademinių klausimų ir universiteto teikiamų paslaugų, studento išlaidų studijų metu, kultūrinių, su miestu susijusių priežasčių.

StudyPortals – tai internetinė platforma, teikianti informaciją apie tarptautinių studijų galimybes. Šioje iniciatyvoje dalyvauja daugiau nei 1400 universitetų iš 40-ties Europos šalių. Šis portalas yra privati iniciatyva, remiama Europos Komisijos ir bendradarbiaujanti su šiais nacionaliniais institutais: DAAD (Vokietija), Nuffic (Olandija), British Council (Didžioji Britanija), SIU (Norvegija), OeAD (Austria), Universidad.es (Ispanija).

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »