G. Steponavičius: Lietuvos mokiniai pagal užsienio kalbų mokėjimą – prie Europos pirmaujančiųjų

Publikuota: 2012 m. kovo 27 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasveikino Vilniuje vykstančio Frankofonijos kongreso dalyvius.

Savo kalboje ministras pabrėžė, kad Lietuva pagal mokinių daugiakalbystę priklauso prie Europos pirmaujančių šalių – greta gimtosios mokosi ar jau moka dvi užsienio kalbas. „Daugiakalbystė Lietuvai, kaip ir kitoms Europos Sąjungos šalims, turi ne vien praktinę reikšmę - sudaro reikiamas sąlygas mokymuisi ir darbui Europoje. Pirmiausia, ji nepaprastai svarbi visų europiečių socialinei bendrystei, taip pat kuriant europinės tapatybės jausmą. Gebantys vartoti kalbas darbuotojai – tai šalies turtas, veiksnys, patrauklus užsienio investicijoms. Todėl užsienio kalbų mokymo plėtojimas ir stiprinimas – viena iš Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimo krypčių,“- sakė G. Steponavičius.

Ministras pažymėjo, kad bendros ministerijos, Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Prancūzų instituto, mokyklų ir savivaldybių pastangos ir kryptingas bendradarbiavimas padėjo sustiprinti ir išplėsti prancūzų kalbos mokymo galimybes. Sėkminga Prancūzų Instituto ir Švietimo ir mokslo ministerijos projekto EMILE-klasė (integruoto dalyko ir kalbos mokymosi) plėtra per kelerius metus lėmė prancūzų kalbos mokymąsi V ir VI klasėse pasirinkusių vaikų skaičiaus padidėjimą.

Taip pat šiuo metu įgyvendinamas ESF projektas, skirtas dalyko integracijai su prancūzų kalba. Numatoma, kad 65 mokytojams bus suteikta integruoto dalyko ir prancūzų kalbos mokymo kvalifikacija, bus parengta su prancūzų kalba integruotų 140 įvairių dalykų modulių, kurių galės mokytis apie 900 mokinių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

LSMU gimnazijoje vyko Sveikatos ugdymo diena

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijoje vyko Sveikatos ugdymo diena. skaityti »

VU fizikas triumfavo Europos palydovinės navigacijos konkurse

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto mokslininkas dr. Saulius Rudys tapo Europos palydovinės navigacijos konkurso nugalėtoju regionų kategorijoje. skaityti »

Ministerijoje – Atvirų durų diena aukštųjų mokyklų studentams

Ateinantį antradienį, lapkričio 29-ąją, Aplinkos ministerijoje laukiami aukštųjų mokyklų studentai. skaityti »

KTU verslo ir inžinerijos studentų idėja – geriausia pasaulinio masto inovacija

Turime ne svajonę, o tikslą, kurio siekiant reikalinga viena kryptimi judanti ir nuosekliai dirbanti komanda, naujausios žinios, gebėjimas įžvelgti nors ir nedidelės, tačiau jautrių poreikių turinčios visuomenės dalies problemas. skaityti »

Tikslesniam lazerio spindulio valdymui – unikalus mokslininkų atradimas

Lietuva – pasaulyje gerai žinoma kaip lazerių gamintoja. Norint juos pritaikyti pramoniniuose įrengimuose (pjaustymui, virinimui, skenavimui ir pan.) reikia itin tiksliai valdyti lazerio spindulio kryptį. skaityti »

Patvirtinta Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programa

Laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė įsakymu patvirtino Pedagoginių profesijų prestižo kėlimo programą. skaityti »

VU Verslo mokyklos vadove tapo dr. Birutė Miškinienė

Lapkričio 15 d. vykusiame VU Verslo mokyklos (VM) tarybos posėdyje VU VM direktore paskirta laikinai šias pareigas ėjusi dr. Birutė Miškinienė. skaityti »

VGTU profesorius E. K. Zavadskas – GSUA garbės mokslinis bendradarbis

Vilniaus Gedimino technikos universitetą pasiekė džiugi žinia – Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, akademikas, profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas išrinktas International Association of Grey System and Uncertain Analysis garbės moksliniu bendradarbiu. skaityti »

Kosmoso tyrimams – KTU mokslininkų sukurta technologija

Žaibiškai tobulėjant technologijoms atsiveria nauji keliai gyvybės Raudonojoje planetoje paieškų misijai. Europos kosmoso agentūra (ESA) planuoja antrąją misiją, kurios metu Marse vėl bus ieškoma nežemiškos gyvybės. skaityti »

Biochemikų darbas publikuotas prestižiniame žurnale

Vilniaus universiteto Biochemijos instituto mokslininkų darbas „Oxygen Electroreduction Catalysed by Laccase Wired to Gold Nanoparticles via the Trinuclear Copper Cluster“ buvo paskelbtas prestižiniame multidisciplininiame žurnale „Energy & Environmental Science“. skaityti »