G. Steponavičius: Lietuvos mokiniai pagal užsienio kalbų mokėjimą – prie Europos pirmaujančiųjų

Publikuota: 2012 m. kovo 27 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasveikino Vilniuje vykstančio Frankofonijos kongreso dalyvius.

Savo kalboje ministras pabrėžė, kad Lietuva pagal mokinių daugiakalbystę priklauso prie Europos pirmaujančių šalių – greta gimtosios mokosi ar jau moka dvi užsienio kalbas. „Daugiakalbystė Lietuvai, kaip ir kitoms Europos Sąjungos šalims, turi ne vien praktinę reikšmę - sudaro reikiamas sąlygas mokymuisi ir darbui Europoje. Pirmiausia, ji nepaprastai svarbi visų europiečių socialinei bendrystei, taip pat kuriant europinės tapatybės jausmą. Gebantys vartoti kalbas darbuotojai – tai šalies turtas, veiksnys, patrauklus užsienio investicijoms. Todėl užsienio kalbų mokymo plėtojimas ir stiprinimas – viena iš Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimo krypčių,“- sakė G. Steponavičius.

Ministras pažymėjo, kad bendros ministerijos, Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Prancūzų instituto, mokyklų ir savivaldybių pastangos ir kryptingas bendradarbiavimas padėjo sustiprinti ir išplėsti prancūzų kalbos mokymo galimybes. Sėkminga Prancūzų Instituto ir Švietimo ir mokslo ministerijos projekto EMILE-klasė (integruoto dalyko ir kalbos mokymosi) plėtra per kelerius metus lėmė prancūzų kalbos mokymąsi V ir VI klasėse pasirinkusių vaikų skaičiaus padidėjimą.

Taip pat šiuo metu įgyvendinamas ESF projektas, skirtas dalyko integracijai su prancūzų kalba. Numatoma, kad 65 mokytojams bus suteikta integruoto dalyko ir prancūzų kalbos mokymo kvalifikacija, bus parengta su prancūzų kalba integruotų 140 įvairių dalykų modulių, kurių galės mokytis apie 900 mokinių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »