Geriausi rytų kaimynystės šalių studentai kviečiami studijuoti Lietuvoje

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 6 d. penktadienis

Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerija nuo 2012 metų skiria valstybines stipendijas Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Baltarusijos, Kazachstano, Azerbaidžano studentams pilnoms magistrantūros studijoms pasirinktoje Lietuvos aukštojo mokslo institucijoje. Švietimo mainų paramos fondas, administruojantis šią veiklą 2013 metais gavo 73 būsimųjų magistrantų paraiškas, skyrė 13 stipendijų.

Daugiausia paraiškų gauta iš Gruzijos (21), Ukrainos ir Baltarusijos (po 18) ir Azerbaidžiano (14). Tuo tarpu iš Armėnijos negauta nė viena paraiška. Studentai teikia paraiškas tik stipendijai arba stipendijai su išmoka studijų kainai padengti. Studentų pasirinktos magistrantūros programos apima įvairias studijų kryptis: technologinių, socialinių, fizinių, humanitarinių mokslų.

Susidomėjimas studijomis Lietuvoje yra aktyvios veiklos šiose šalyse rezultatas. Švietimo mainų paramos fondas kartu su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, įgyvendindamas aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo projektą „Study in Lithuania“ jau trejus metus šiose šalyse vykdo intensyvią rinkodarą. Užsienio studentams Lietuva pristatoma kaip kryžkelėje tarp Vakarų ir Rytų Europos esanti šalis su labiausiai išsilavinusiais ir daugiausiai kalbų Europoje mokančiais žmonėmis, kurios išskirtinumai – kokybiškos studijos už žemesnę kainą, ES pripažįstami diplomai. Šiuo metu užsieniečiai Lietuvoje gali rinktis iš daugiau nei 120 studijų programų užsienio kalbomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »