Geriausiems Vilniaus universiteto dėstytojams – Rektoriaus premijos

Publikuota: 2014 m. gruodžio 18 d. ketvirtadienis

Gruodžio 16 d. vykusiame iškilmingame Vilniaus universiteto Senato posėdyje pagerbti ir Rektoriaus premijomis apdovanoti 2014 m. geriausi dėstytojai.

L. e. p. VU rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys, sveikindamas juos, kalbėjo: „Džiugu, kad turime puikių dėstytojų, kuriuos vertina studentai, kurie meistriškai geba perteikti žinias, skatina domėjimąsi mokslu.“

Rektoriaus premijos už pasiekimus pedagoginėje veikloje skirtos šiems dėstytojams:
Teisės fakulteto profesoriui Armanui Abramavičiui;
Komunikacijos fakulteto profesorei Zenonai Onai Atkočiūnienei;
Medicinos fakulteto asistentui Robertui Badarui;
Filologijos fakulteto lektorei dr. Linarai Bartkuvienei;
Filosofijos fakulteto docentui Jonui Dagiui;
Istorijos fakulteto lektoriui Andriui Grodžiui;
Fizikos fakulteto lektoriui Maksim Ivanov;
Kauno humanitarinio fakulteto docentui Robertui Kudirkai;
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektoriui dr. Vytautui Kuokščiui;
Chemijos fakulteto profesoriui Ričardui Makuškai;
Gamtos mokslų fakulteto profesoriui Gediminui Motuzai Matuzevičiui;
Matematikos ir informatikos fakulteto lektoriui Irmantui Radavičiui;
Užsienio kalbų instituto lektorei Hannah Shipman;
Ekonomikos fakulteto profesoriui Rimvydui Skyriui;
Orientalistikos centro lektoriui Vyčiui Vidūnui.

Šiemet akademinių kamieninių padalinių bendruomenės nariai pasiūlė 21 kandidatūrą išskirtiniams pedagoginiams pasiekimams įvertinti. Pateiktas paraiškas svarstė ir rekomendacijas rektoriui teikė sudaryta komisija.

Paraiškos svarstytos atsižvelgiant į Geriausių dėstytojų pripažinimo aprašo kriterijus: kandidatų metodinės veiklos tikslingumą, išradingumą, aktualios mokslinės veiklos, inovatyvių dėstymo ir vertinimo būdų pritaikymą studijų procese, aktyvumą studijų organizavimo veikloje. Buvo atsižvelgta ir į studentų apklausų apie kandidatų dėstomus dalykus rezultatus bei kitą papildomą informaciją, atskleidžiančią pedagoginės veiklos išskirtinumą.

Pasak šių metų Geriausių dėstytojų pripažinimo komisijos pirmininko prof. habil. dr. Alfredo Račkausko, geriausiems dėstytojams ne tik įteikiamos Rektoriaus premijos, bet ir sudaromos galimybės plačiau perteikti savo patirtį: „Ši tradicija labai prasminga ir atsakinga. Geriausi universiteto dėstytojai yra tarsi viso akademinio personalo vykdomų studijų „kalno viršūnė“. Į ją žiūri kolegos, kitų universitetų dėstytojai, abiturientai, jų tėvai. Net neabejoju, kad informacija apie geriausius universiteto dėstytojus daro įtaką vertinant studijų kokybę ir padeda apsispręsti ne vienam abiturientui. Norėtųsi, kad geriausių metų dėstytojų rinkimai būtų kiekvieno padalinio dėstytojus ir studentus vienijanti šventė“,– sakė prof. habil. dr. A. Račkauskas.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »