Geriausio Rusijos universiteto diplomas bus prieinamas ir Lietuvos studentams

Publikuota: 2013 m. vasario 3 d. sekmadienis

Nuo vasario 1 d. valstybinis Maskvos M. V. Lomonosovo universitetas (MVU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) pradeda kurti jungtinę magistrantūros studijų programą, kurią baigę studentai gaus abiejų universitetų diplomus.

„Maskvos valstybinis Lomonosovo universitetas yra stipriausia aukštoji mokykla Rusijoje. Taip pat jis patenka tarp 100 geriausiųjų universitetų pasaulyje. Galimybė dirbti prie bendros studijų programos kūrimo yra svarbi mūsų universitetui“, – teigė VGTU rektorius A. Daniūnas.

„Mūsų fakultete šiuo metu mokosi 3 tūkstančiai studentų. Manome, kad tarptautinė patirtis mūsų studentams yra būtina, todėl plečiame ryšius su daugeliu užsienio šalių. Rengiame nuotolines studijas su Amerikos universitetais. Kai renkamės universitetus partnerius, daug dėmesio kreipiame į jų mokslo lygį pasauliniame lygmenyje. VGTU nekilnojamojo turto srities mokslininkai yra gerai žinomi tarptautinėje erdvėje, todėl, manome, kad būtent bendradarbiaujant su VGTU mūsų studentai įgys daug praktinių žinių.  Be to, mūsų studentai galės bendrauti ne tik anglų, bet ir rusų kalba“, – sakė MVU Ekonomikos fakulteto prodekanas prof. Vladimir Echenike.

Universitetai įsipareigojo iki 2014 m. rugsėjo parengti bei pradėti įgyvendinti jungtinę II pakopos studijų programą „Statinių ir jų aplinkos darni plėtra“. Projekto metu VGTU bus įdarbinta 10 MVU mokslininkų, kurie kartu su VGTU atstovais dirbs prie programos parengimo. Kadangi kuriama studijų programa bus vykdoma anglų kalba nuotoliniu būdu, ją galės rinktis studentai iš visos Lietuvos bei Rusijos. Taip pat projekte pabrėžiama, kad vykdant studijų programą bus panaudojamos naujausios intelektinės bei biometrinės technologijos, kurios leis individualizuoti studijų procesą.

Naujoje jungtinėje studijų programoje bus derinami skirtingų krypčių studijų dalykų tikslai ir turinys, diegiamos studijų turinio inovacijos bei taikomi studijų metodai, orientuoti į studentų kūrybiškumo bei specialiųjų kompetencijų plėtojimą. Programos absolventai taps konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje darbo rinkoje, pagerės jų įsidarbinimo galimybės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »