Geriausio Rusijos universiteto diplomas bus prieinamas ir Lietuvos studentams

Publikuota: 2013 m. vasario 3 d. sekmadienis

Nuo vasario 1 d. valstybinis Maskvos M. V. Lomonosovo universitetas (MVU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) pradeda kurti jungtinę magistrantūros studijų programą, kurią baigę studentai gaus abiejų universitetų diplomus.

„Maskvos valstybinis Lomonosovo universitetas yra stipriausia aukštoji mokykla Rusijoje. Taip pat jis patenka tarp 100 geriausiųjų universitetų pasaulyje. Galimybė dirbti prie bendros studijų programos kūrimo yra svarbi mūsų universitetui“, – teigė VGTU rektorius A. Daniūnas.

„Mūsų fakultete šiuo metu mokosi 3 tūkstančiai studentų. Manome, kad tarptautinė patirtis mūsų studentams yra būtina, todėl plečiame ryšius su daugeliu užsienio šalių. Rengiame nuotolines studijas su Amerikos universitetais. Kai renkamės universitetus partnerius, daug dėmesio kreipiame į jų mokslo lygį pasauliniame lygmenyje. VGTU nekilnojamojo turto srities mokslininkai yra gerai žinomi tarptautinėje erdvėje, todėl, manome, kad būtent bendradarbiaujant su VGTU mūsų studentai įgys daug praktinių žinių.  Be to, mūsų studentai galės bendrauti ne tik anglų, bet ir rusų kalba“, – sakė MVU Ekonomikos fakulteto prodekanas prof. Vladimir Echenike.

Universitetai įsipareigojo iki 2014 m. rugsėjo parengti bei pradėti įgyvendinti jungtinę II pakopos studijų programą „Statinių ir jų aplinkos darni plėtra“. Projekto metu VGTU bus įdarbinta 10 MVU mokslininkų, kurie kartu su VGTU atstovais dirbs prie programos parengimo. Kadangi kuriama studijų programa bus vykdoma anglų kalba nuotoliniu būdu, ją galės rinktis studentai iš visos Lietuvos bei Rusijos. Taip pat projekte pabrėžiama, kad vykdant studijų programą bus panaudojamos naujausios intelektinės bei biometrinės technologijos, kurios leis individualizuoti studijų procesą.

Naujoje jungtinėje studijų programoje bus derinami skirtingų krypčių studijų dalykų tikslai ir turinys, diegiamos studijų turinio inovacijos bei taikomi studijų metodai, orientuoti į studentų kūrybiškumo bei specialiųjų kompetencijų plėtojimą. Programos absolventai taps konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje darbo rinkoje, pagerės jų įsidarbinimo galimybės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »