Geriausio Rusijos universiteto diplomas bus prieinamas ir Lietuvos studentams

Publikuota: 2013 m. vasario 3 d. sekmadienis

Nuo vasario 1 d. valstybinis Maskvos M. V. Lomonosovo universitetas (MVU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) pradeda kurti jungtinę magistrantūros studijų programą, kurią baigę studentai gaus abiejų universitetų diplomus.

„Maskvos valstybinis Lomonosovo universitetas yra stipriausia aukštoji mokykla Rusijoje. Taip pat jis patenka tarp 100 geriausiųjų universitetų pasaulyje. Galimybė dirbti prie bendros studijų programos kūrimo yra svarbi mūsų universitetui“, – teigė VGTU rektorius A. Daniūnas.

„Mūsų fakultete šiuo metu mokosi 3 tūkstančiai studentų. Manome, kad tarptautinė patirtis mūsų studentams yra būtina, todėl plečiame ryšius su daugeliu užsienio šalių. Rengiame nuotolines studijas su Amerikos universitetais. Kai renkamės universitetus partnerius, daug dėmesio kreipiame į jų mokslo lygį pasauliniame lygmenyje. VGTU nekilnojamojo turto srities mokslininkai yra gerai žinomi tarptautinėje erdvėje, todėl, manome, kad būtent bendradarbiaujant su VGTU mūsų studentai įgys daug praktinių žinių.  Be to, mūsų studentai galės bendrauti ne tik anglų, bet ir rusų kalba“, – sakė MVU Ekonomikos fakulteto prodekanas prof. Vladimir Echenike.

Universitetai įsipareigojo iki 2014 m. rugsėjo parengti bei pradėti įgyvendinti jungtinę II pakopos studijų programą „Statinių ir jų aplinkos darni plėtra“. Projekto metu VGTU bus įdarbinta 10 MVU mokslininkų, kurie kartu su VGTU atstovais dirbs prie programos parengimo. Kadangi kuriama studijų programa bus vykdoma anglų kalba nuotoliniu būdu, ją galės rinktis studentai iš visos Lietuvos bei Rusijos. Taip pat projekte pabrėžiama, kad vykdant studijų programą bus panaudojamos naujausios intelektinės bei biometrinės technologijos, kurios leis individualizuoti studijų procesą.

Naujoje jungtinėje studijų programoje bus derinami skirtingų krypčių studijų dalykų tikslai ir turinys, diegiamos studijų turinio inovacijos bei taikomi studijų metodai, orientuoti į studentų kūrybiškumo bei specialiųjų kompetencijų plėtojimą. Programos absolventai taps konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje darbo rinkoje, pagerės jų įsidarbinimo galimybės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »