Geriausio Rusijos universiteto diplomas bus prieinamas ir Lietuvos studentams

Publikuota: 2013 m. vasario 3 d. sekmadienis

Nuo vasario 1 d. valstybinis Maskvos M. V. Lomonosovo universitetas (MVU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) pradeda kurti jungtinę magistrantūros studijų programą, kurią baigę studentai gaus abiejų universitetų diplomus.

„Maskvos valstybinis Lomonosovo universitetas yra stipriausia aukštoji mokykla Rusijoje. Taip pat jis patenka tarp 100 geriausiųjų universitetų pasaulyje. Galimybė dirbti prie bendros studijų programos kūrimo yra svarbi mūsų universitetui“, – teigė VGTU rektorius A. Daniūnas.

„Mūsų fakultete šiuo metu mokosi 3 tūkstančiai studentų. Manome, kad tarptautinė patirtis mūsų studentams yra būtina, todėl plečiame ryšius su daugeliu užsienio šalių. Rengiame nuotolines studijas su Amerikos universitetais. Kai renkamės universitetus partnerius, daug dėmesio kreipiame į jų mokslo lygį pasauliniame lygmenyje. VGTU nekilnojamojo turto srities mokslininkai yra gerai žinomi tarptautinėje erdvėje, todėl, manome, kad būtent bendradarbiaujant su VGTU mūsų studentai įgys daug praktinių žinių.  Be to, mūsų studentai galės bendrauti ne tik anglų, bet ir rusų kalba“, – sakė MVU Ekonomikos fakulteto prodekanas prof. Vladimir Echenike.

Universitetai įsipareigojo iki 2014 m. rugsėjo parengti bei pradėti įgyvendinti jungtinę II pakopos studijų programą „Statinių ir jų aplinkos darni plėtra“. Projekto metu VGTU bus įdarbinta 10 MVU mokslininkų, kurie kartu su VGTU atstovais dirbs prie programos parengimo. Kadangi kuriama studijų programa bus vykdoma anglų kalba nuotoliniu būdu, ją galės rinktis studentai iš visos Lietuvos bei Rusijos. Taip pat projekte pabrėžiama, kad vykdant studijų programą bus panaudojamos naujausios intelektinės bei biometrinės technologijos, kurios leis individualizuoti studijų procesą.

Naujoje jungtinėje studijų programoje bus derinami skirtingų krypčių studijų dalykų tikslai ir turinys, diegiamos studijų turinio inovacijos bei taikomi studijų metodai, orientuoti į studentų kūrybiškumo bei specialiųjų kompetencijų plėtojimą. Programos absolventai taps konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje darbo rinkoje, pagerės jų įsidarbinimo galimybės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »