Geriausių pasaulio verslo mokyklų tinkle – KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas

Publikuota: 2015 m. gruodžio 7 d. pirmadienis

Didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ (EFMD GN) narių atrankos komitetas gruodžio 3 d. oficialiai patvirtino, kad Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas (KTU EVF) atitiko visus jų keliamus reikalavimus. Todėl jam suteiktas pilnateisio šio asociacijos nario statusas. Jis suteikia galimybę dalyvauti visose asociacijos siūlomose veiklose, padėsiančiose kelti organizacijos vykdomo mokslo, studijų bei valdymo kokybę.

KTU EVF dekanės, profesorės Editos Gimžauskienės teigimu, būti priimtiems į pasaulio vadybos ir verslo mokyklų tinklą – didžiulis šuolis pirmyn, siekiant patekti tarp stipriausių pasaulio verslo mokyklų.

„Dar vasarą KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas tapo AACSB (angl. Association to Advance Collegiate Schools of Business) nariu. Dabar prisijungėme prie EFMD. Tai du didžiuliai žingsniai į priekį, siekiant įgyti pasaulyje pripažįstamas ir vertinamas EQUIS ir AACSB akreditacijas, žyminčias stiprią tarptautinę veiklos strategiją ir aukštą verslo studijų standartą.

Visa tai rodo, kad turime aiškią viziją, strateginę poziciją bei tikslus ir gebame identifikuoti kritinius tikslų pasiekimo indikatorius, o turimas programų portfelis bei mokslininkų vykdomi tyrimai yra aukštai vertinami. Ne mažiau svarbūs ir kiekybiniai rodikliai, pavyzdžiui, studentų, dėstytojų, tyrėjų bei studijų ir tyrimų procesuose dalyvaujančių verslo atstovų skaičiai. Be abejonės, svarbiausiu veiksniu įvardinčiau KTU EVF motyvaciją stiprinti tarptautinius ryšius ir konkurencingumą globalioje erdvėje,“ – sako E. Gimžauskienė.

Anot EFMD asociacijos atstovų, šio tarptautinio tinklo sėkmė priklauso nuo didžiulio visų narių indėlio ir įsitraukimo. Tad svarbiausia aktyviai įsitraukti į visas asociacijos siūlomas veiklas.

KTU EVF veiklą vertins bei konsultuos programos EDAF (angl. EFMD Deans Across Frontiers) mentoriai – pasaulyje pripažintų (akredituotų EQUIS) verslo mokyklų dekanai, turintys didžiulę tarptautinę patirtį.

„Pirmieji etapai – narystė AACSB ir EFMD – jau įveikti. Šiuo metu yra atliekama institucinė savianalizė, kurią užbaigti planuojama kitų metų pavasarį. Viso šio proceso metu mus konsultuoja EDAF ekspertai. Pirmasis jų vizitas į KTU EVF įvyks jau 2016 metų rudenį. Atlikti vertinimai bei išvados taps artimiausių dvejų metų fakulteto pokyčių planų parengimo pagrindu“, – esamus ir būsimus darbus vardija profesorė E. Gimžauskienė.

Anksčiau BMDA (angl. Baltic Management Development Association) prezidentas Dr. Virginijus Kundrotas yra sakęs, kad tai, jog Universitetas nusprendė eiti tokia linkme ir siekti patekti tarp geriausiai pasaulyje vertinamų aukštojo mokslo institucijų, jau rodo, kad jis gali tobulinti tiek studijų procesą, tiek jų turinį bei kokybę.

KTU EVF, kaip pilnateisio „EFMD Global Network“ nario, statusas oficialiai visiems asociacijos nariams bus paskelbtas 2016 m. birželio 16 d. Romoje, metinių generalinių EFMD ir „EFMD Global Network“ asamblėjų metu. Tačiau fakultetas jau nuo dabar gali naudotis visomis nario teisėmis ir aktyviai dalyvauti EFMD veiklose.  

Primename, kad šių metų spalio 14 d. tarptautiniame verslo mokyklų ir universitetų reitinge „Eduniversal“ KTU EVF taip pat pelnė tris iš penkių palmių šakelių ir atsidūrė tarp stipriausių 700 verslo mokyklų pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »