Geriausių pasaulio verslo mokyklų tinkle – KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas

Publikuota: 2015 m. gruodžio 7 d. pirmadienis

Didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ (EFMD GN) narių atrankos komitetas gruodžio 3 d. oficialiai patvirtino, kad Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas (KTU EVF) atitiko visus jų keliamus reikalavimus. Todėl jam suteiktas pilnateisio šio asociacijos nario statusas. Jis suteikia galimybę dalyvauti visose asociacijos siūlomose veiklose, padėsiančiose kelti organizacijos vykdomo mokslo, studijų bei valdymo kokybę.

KTU EVF dekanės, profesorės Editos Gimžauskienės teigimu, būti priimtiems į pasaulio vadybos ir verslo mokyklų tinklą – didžiulis šuolis pirmyn, siekiant patekti tarp stipriausių pasaulio verslo mokyklų.

„Dar vasarą KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas tapo AACSB (angl. Association to Advance Collegiate Schools of Business) nariu. Dabar prisijungėme prie EFMD. Tai du didžiuliai žingsniai į priekį, siekiant įgyti pasaulyje pripažįstamas ir vertinamas EQUIS ir AACSB akreditacijas, žyminčias stiprią tarptautinę veiklos strategiją ir aukštą verslo studijų standartą.

Visa tai rodo, kad turime aiškią viziją, strateginę poziciją bei tikslus ir gebame identifikuoti kritinius tikslų pasiekimo indikatorius, o turimas programų portfelis bei mokslininkų vykdomi tyrimai yra aukštai vertinami. Ne mažiau svarbūs ir kiekybiniai rodikliai, pavyzdžiui, studentų, dėstytojų, tyrėjų bei studijų ir tyrimų procesuose dalyvaujančių verslo atstovų skaičiai. Be abejonės, svarbiausiu veiksniu įvardinčiau KTU EVF motyvaciją stiprinti tarptautinius ryšius ir konkurencingumą globalioje erdvėje,“ – sako E. Gimžauskienė.

Anot EFMD asociacijos atstovų, šio tarptautinio tinklo sėkmė priklauso nuo didžiulio visų narių indėlio ir įsitraukimo. Tad svarbiausia aktyviai įsitraukti į visas asociacijos siūlomas veiklas.

KTU EVF veiklą vertins bei konsultuos programos EDAF (angl. EFMD Deans Across Frontiers) mentoriai – pasaulyje pripažintų (akredituotų EQUIS) verslo mokyklų dekanai, turintys didžiulę tarptautinę patirtį.

„Pirmieji etapai – narystė AACSB ir EFMD – jau įveikti. Šiuo metu yra atliekama institucinė savianalizė, kurią užbaigti planuojama kitų metų pavasarį. Viso šio proceso metu mus konsultuoja EDAF ekspertai. Pirmasis jų vizitas į KTU EVF įvyks jau 2016 metų rudenį. Atlikti vertinimai bei išvados taps artimiausių dvejų metų fakulteto pokyčių planų parengimo pagrindu“, – esamus ir būsimus darbus vardija profesorė E. Gimžauskienė.

Anksčiau BMDA (angl. Baltic Management Development Association) prezidentas Dr. Virginijus Kundrotas yra sakęs, kad tai, jog Universitetas nusprendė eiti tokia linkme ir siekti patekti tarp geriausiai pasaulyje vertinamų aukštojo mokslo institucijų, jau rodo, kad jis gali tobulinti tiek studijų procesą, tiek jų turinį bei kokybę.

KTU EVF, kaip pilnateisio „EFMD Global Network“ nario, statusas oficialiai visiems asociacijos nariams bus paskelbtas 2016 m. birželio 16 d. Romoje, metinių generalinių EFMD ir „EFMD Global Network“ asamblėjų metu. Tačiau fakultetas jau nuo dabar gali naudotis visomis nario teisėmis ir aktyviai dalyvauti EFMD veiklose.  

Primename, kad šių metų spalio 14 d. tarptautiniame verslo mokyklų ir universitetų reitinge „Eduniversal“ KTU EVF taip pat pelnė tris iš penkių palmių šakelių ir atsidūrė tarp stipriausių 700 verslo mokyklų pasaulyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »