„Hitachi“ ir Tokijo technologijų instituto organizuojamuose kursuose – daugiau nei 200 dalyvių

Publikuota: 2013 m. spalio 15 d. antradienis

Kauno technologijos universitete (KTU) prasidėjo intensyvių mokymų kursas, skirtas tobulinti branduolinės energetikos pramonės specialistų gebėjimus. Tai pirmasis tokio pobūdžio mokymų kursas Europoje. Mokymai vyks spalio 14–18 dienomis, juos ves lektoriai iš „Hitachi“ kompanijos ir Tokijo technologijų instituto.

Šis mokymų kursas rengiamas KTU, tačiau jis nėra skirtas tik šio universiteto studentams ar dėstytojams. Kursuose užsiregistravo daugiau nei 200 branduolinę energetiką, fiziką ir kitas disciplinas studijuojančių studentų bei branduolinės energetikos srityje dirbančių mokslininkų iš įvairių institucijų.

„Mes labai tikime bendradarbiavimo su „Hitachi” ir Tokijo technologijų instituto specialistais sėkme ir branduolinės energetikos srityje įžvelgiame abipusę naudą. Mūsų šalyje trūksta šios srities specialistų ne tik atominių elektrinių projektų valdyme, bet ir valstybės institucijose“, – renginio atidarymo rytą kalbėjo Kauno technologijos universiteto rektorius prof. Petras Baršauskas.

„Tiek atominės elektrinės statymas, tiek jos valdymas, reikalauja plataus spektro specialių technologijų ir kvalifikuotos darbo jėgos, kurios specializacija būtų šių technologijų valdymas. Mokymasis branduolinės energetikos srityje Lietuvoje dar yra gana problemiškas, todėl tikiuosi, kad šis mokymų kursas padės jauniesiem inžinieriams tobulėti ir specializuotis“, – sakė „Hitachi” kompanijos atstovas Akira Maru.

„Hitachi“ ir „Hitachi-GE Nuclear Energy“ yra sukūrusios ir remia pasaulinės žmogiškųjų išteklių plėtros branduolinės energetikos srityje kursą. Šis mokymų kursas sėkmingai dėstomas Tokijo technologijų instituto Mokslo ir inžinerijos doktorantūros mokyklos Branduolinės energetikos katedroje. Tokijo technologijos instituto studentai gilina savo žinias atlikdami praktiką Tarptautinėje atominės energetikos agentūroje (TATENA) ir kitose institucijose.

Lietuvoje rengiamų kursų tikslas – teikti pagalbą rengiant kvalifikuotus inžinierius, kurių ateityje prireiks Baltijos šalims.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »