Humbolto universitetas ir „Google“ įkūrė tyrimų institutą

Publikuota: 2011 m. liepos 12 d. antradienis

Humbolto vardo universitetas Berlyne drauge su „Google“ bei dar trimis Vokietijos universitetais įkūrė tyrimų institutą. „Google“ nusprendė skirti pirmiems trejiems instituto veiklos metams 6,41 mln. JAV dolerių. Vėliau Humbolto universitetui teks ieškoti kitų rėmėjų.

Seniausias Vokietijos universitetas planuoja, jog tyrimų institutas daugiausia dėmesio skirs interneto istorijai, jo daromai įtakai visuomenei, mokslui, politikai ir ekonomikai. Išskirtinį dėmesį institutas skirs inovacijoms, interneto politikai ir masinėms informavimo priemonėms, teisės filosofijai ir konstitucinei teisei.  

Tyrimų institutas įsikurs Teisės fakulteto pastate, o oficialus jo atidarymas planuojamas spalio pabaigoje. Institutą kūrę partneriai taip pat planuoja Berlyne surengti tarptautinį simpoziumą, skirtą naujo instituto atidarymui.

Humbolto universiteto tinklalapyje pranešama, kad instituto kūrėjais ir partneriais tapo Berlyno dailės universitetas (vok. die Universitat der Kunste Berlin), Berlyno mokslinis socialinių tyrimų centras (vok. das Wissenschaftszentrum Berlin fur Sozialforschung) ir Hamburgo institutas (vok. Hamburger Hans–Bredow–Institut).

Berlyno Humbolto universitetas vienas seniausių universitetų Berlyne. Jis įkurtas 1809 metais. XIX amžiuje universitetas buvo vienas stambiausių mokslo centrų Europoje. 2008 metais šioje mokymo įstaigoje studijavo 34 tūkst. jaunų žmonių.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »