Į Lietuvos edukologijos universitetą atvyksta visų Europos Baltistikos centrų atstovai

Publikuota: 2013 m. vasario 20 d. trečiadienis

2013 m. vasario 21–22 dienomis Lietuvos edukologijos universitete (Studentų g. 39, Vilnius) vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Baltistikos centrai ir Lietuva: Baltistika pasaulio kontekste".

Šioje konferencijoje dalyvaus beveik visų Lietuvos mokslo ir studijų institucijų atstovai, vadovai, dėstytojai, mokslininkai tyrėjai. Konferencijos atidaryme dalyvaus Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, buvęs Lietuvos edukologijos universiteto auklėtinis Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas, įvairių šalių ambasadoriai ir kiti garbūs svečiai.

Į konferenciją dalyviai atvyksta iš visoje Europoje esančių Lituanistikos (baltistikos) centrų (Prancūzijos, Švedijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir t.t ), kuriuose dėstoma lietuvių kalba ir kultūra, vykdomi baltistikos tyrinėjimai.

Konferencijos metu bus kalbama apie baltistiką globalizacijos sąlygomis; apie kalbinius, kultūrinius, istorinius ir literatūrinius Lietuvos ir kitų šalių ryšius; lietuvių tapatybės problemą tarptautinėje erdvėje; svarstomi bendrieji lietuvių kalbos mokymo Baltistikos centruose teorijos, istorijos ir praktikos klausimai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »