Į profesines mokyklas šiemet priimta per 19 tūkst. mokinių

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 18 d. antradienis

Šiemet profesinėse mokyklose ketina mokytis 19 680 merginų ir vaikinų – trimis šimtais daugiau, nei planuota. Beveik 9 tūkst. priimtųjų pasirinko profesines mokyklas jau turėdami brandos atestatus, o 800 turi ir aukštąjį išsilavinimą.

„Jau keleri metai profesinio mokymo įstaigos sulaukia daug stojančiųjų, tarp jų didėja baigusiųjų vidurines mokyklas skaičius, - sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. - Jaunimo požiūrį į praktinio išsilavinimo naudą, manau, nulėmė profesinio pastaraisiais metais mokymo sistemoje įvykusios permainos. Sparčiai atnaujinama mokymo bazė, glaudus bendradarbiavimas su darbdaviais, galimybė dirbti su naujausia įranga ir įsidarbinti.“

Pasak viceministro, profesinio mokymo patrauklumą didina ir sudarytos palankios sąlygos geriausiems mokiniams stoti į panašios krypties studijų programas aukštosiose mokyklose.

Šiemet tarp populiariausių profesijų buvo automechanika, statybos apdaila, paslaugų srities profesijos - pardavėjai, padavėjai ir barmenai. Stojančųjų susidomėjimo sulaukė naujos profesijos - kaimo turizmas, žirgininkystė.

Lyderiai tarp profesinių mokyklų, gerokai daugiau pirmakursių negu buvo planuota sulaukę: Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (planas 350, priimta 534), VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras (planas 350, priimta 491), Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (planas 320, priimta 410), Kauno ryšininkų mokykla (planas 250, priimta 310) ir kt.

Mažiau mokinių rinkosi žemės ūkio, amatų profesijas. Pavyzdžiui, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklą pasirinko tik 29 mokiniai, Bukiškių žemės ūkio mokyklą – 69.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 79 profesinio mokymo įstaigos, jose mokosi per 46 tūkst. moksleivių. Profesinis mokymas yra nemokamas, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos.

Bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai profesinį išsilavinimą gali įgyti per vienus ar pusantrų metų, o baigusieji 10 klasių ir siekiantys įgyti kvalifikaciją kartu su viduriniu išsilavinimu profesinėse mokyklose mokosi trejus metus.

Profesinio mokymo įstaigoje įgyta praktiška specialybė suteikia galimybę tęsti studijas kolegijose ar universitetuose. Profesinę kvalifikaciją turintis asmuo stodamas į kolegijas papildomai gauna du balus, į universitetus – vieną, o baigiamojo kvalifikacinio egzamino įvertinimas gali atstoti vieną valstybinį egzaminą.

Visa informacija apie profesinių mokyklų programas, stojimo ir mokymosi sąlygas: www.aikos.smm.lt

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »