Į profesines mokyklas šiemet priimta per 19 tūkst. mokinių

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 18 d. antradienis

Šiemet profesinėse mokyklose ketina mokytis 19 680 merginų ir vaikinų – trimis šimtais daugiau, nei planuota. Beveik 9 tūkst. priimtųjų pasirinko profesines mokyklas jau turėdami brandos atestatus, o 800 turi ir aukštąjį išsilavinimą.

„Jau keleri metai profesinio mokymo įstaigos sulaukia daug stojančiųjų, tarp jų didėja baigusiųjų vidurines mokyklas skaičius, - sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. - Jaunimo požiūrį į praktinio išsilavinimo naudą, manau, nulėmė profesinio pastaraisiais metais mokymo sistemoje įvykusios permainos. Sparčiai atnaujinama mokymo bazė, glaudus bendradarbiavimas su darbdaviais, galimybė dirbti su naujausia įranga ir įsidarbinti.“

Pasak viceministro, profesinio mokymo patrauklumą didina ir sudarytos palankios sąlygos geriausiems mokiniams stoti į panašios krypties studijų programas aukštosiose mokyklose.

Šiemet tarp populiariausių profesijų buvo automechanika, statybos apdaila, paslaugų srities profesijos - pardavėjai, padavėjai ir barmenai. Stojančųjų susidomėjimo sulaukė naujos profesijos - kaimo turizmas, žirgininkystė.

Lyderiai tarp profesinių mokyklų, gerokai daugiau pirmakursių negu buvo planuota sulaukę: Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (planas 350, priimta 534), VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras (planas 350, priimta 491), Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (planas 320, priimta 410), Kauno ryšininkų mokykla (planas 250, priimta 310) ir kt.

Mažiau mokinių rinkosi žemės ūkio, amatų profesijas. Pavyzdžiui, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokyklą pasirinko tik 29 mokiniai, Bukiškių žemės ūkio mokyklą – 69.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 79 profesinio mokymo įstaigos, jose mokosi per 46 tūkst. moksleivių. Profesinis mokymas yra nemokamas, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos.

Bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai profesinį išsilavinimą gali įgyti per vienus ar pusantrų metų, o baigusieji 10 klasių ir siekiantys įgyti kvalifikaciją kartu su viduriniu išsilavinimu profesinėse mokyklose mokosi trejus metus.

Profesinio mokymo įstaigoje įgyta praktiška specialybė suteikia galimybę tęsti studijas kolegijose ar universitetuose. Profesinę kvalifikaciją turintis asmuo stodamas į kolegijas papildomai gauna du balus, į universitetus – vieną, o baigiamojo kvalifikacinio egzamino įvertinimas gali atstoti vieną valstybinį egzaminą.

Visa informacija apie profesinių mokyklų programas, stojimo ir mokymosi sąlygas: www.aikos.smm.lt

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »