Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Publikuota: 2013 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. Kartu su jais buvo atvykę ir dėstytojai, kurie dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose. Svečiai iš užsienio viešėjo pagal LEU vykdomą projektą „Lituanistikos (baltistikos) centrų akademinio mobilumo skatinimas ir tarptautiškumo plėtra“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros.

„Šį kartą vykdant projektą sėkmingai pavyko suderinti net dvi veiklas: studentų studijas ir BC dėstytojų kursus. Šaunu, kad surengus lietuvišką vakaronę buvome visi kartu: ir svečiai – studentai su savo dėstytojais, ir šeimininkai. Svečius maloniai priėmė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis, Lituanistikos ir Filologijos fakultetų vadovai ir dėstytojai. Visus linksmino LEU ansamblis „Šviesa“, – dalijasi mintimis projekto vadovė Lituanistikos fakulteto lekt. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė.

Intensyvūs lietuvių kalbos kursai organizuoti LEU Lituanistikos fakultete. Šioms studijoms vadovavo LF lektorė, Erasmus ambasadorė Vilma Leonavičienė, subūrusi puikią pedagogų komandą.

Studentai kasdien turėjo po tris paskaitas, bet nuovargio nejautė. Visi noriai mokėsi, stengėsi kalbėti lietuviškai. Paskaitose buvo justi šilta, nuotaikinga, bet kartu ir darbinga atmosfera.

„Studentai iš skirtingų šalių visgi žiūri į vieną pusę – nori mokytis lietuvių kalbos, jiems smagu pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą, malonu jiems teikti žinių“, – kalba studijų vadovė V. Leonavičienė.

Studentai taip pat turėjo galimybę dalyvauti pasirinktose kitų dalykų paskaitose kartu su LEU studentais, gilinti žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą. Organizuotas studentų susitikimas su universiteto Lituanistikos fakulteto jaunųjų kūrėjų sąjunga „Literatų arka“. Studentai ir BC dėstytojai lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinyje. Svečiai dalyvavo ir LEU Humanitarų bibliotekoje pristatomos universiteto tarmėtyrininkų darbų parodos atidaryme, kurį  vedė Lituanistikos fakulteto doc. dr. Lina Murinienė. Po parodos klausytasi paskaitos apie lietuvių tarmes. Svečiams rengtos ekskursijos po Vilnių, organizuota išvyka į Trakus.

Savaitė prabėgo labai greitai. Galima džiaugtis, jog studentai nenorėjo važiuoti į savas šalis,  projektas dar nesibaigia ir visi dalyviai dar ne kartą sugrįš į Vilnių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »