Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Publikuota: 2013 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. Kartu su jais buvo atvykę ir dėstytojai, kurie dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose. Svečiai iš užsienio viešėjo pagal LEU vykdomą projektą „Lituanistikos (baltistikos) centrų akademinio mobilumo skatinimas ir tarptautiškumo plėtra“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros.

„Šį kartą vykdant projektą sėkmingai pavyko suderinti net dvi veiklas: studentų studijas ir BC dėstytojų kursus. Šaunu, kad surengus lietuvišką vakaronę buvome visi kartu: ir svečiai – studentai su savo dėstytojais, ir šeimininkai. Svečius maloniai priėmė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis, Lituanistikos ir Filologijos fakultetų vadovai ir dėstytojai. Visus linksmino LEU ansamblis „Šviesa“, – dalijasi mintimis projekto vadovė Lituanistikos fakulteto lekt. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė.

Intensyvūs lietuvių kalbos kursai organizuoti LEU Lituanistikos fakultete. Šioms studijoms vadovavo LF lektorė, Erasmus ambasadorė Vilma Leonavičienė, subūrusi puikią pedagogų komandą.

Studentai kasdien turėjo po tris paskaitas, bet nuovargio nejautė. Visi noriai mokėsi, stengėsi kalbėti lietuviškai. Paskaitose buvo justi šilta, nuotaikinga, bet kartu ir darbinga atmosfera.

„Studentai iš skirtingų šalių visgi žiūri į vieną pusę – nori mokytis lietuvių kalbos, jiems smagu pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą, malonu jiems teikti žinių“, – kalba studijų vadovė V. Leonavičienė.

Studentai taip pat turėjo galimybę dalyvauti pasirinktose kitų dalykų paskaitose kartu su LEU studentais, gilinti žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą. Organizuotas studentų susitikimas su universiteto Lituanistikos fakulteto jaunųjų kūrėjų sąjunga „Literatų arka“. Studentai ir BC dėstytojai lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinyje. Svečiai dalyvavo ir LEU Humanitarų bibliotekoje pristatomos universiteto tarmėtyrininkų darbų parodos atidaryme, kurį  vedė Lituanistikos fakulteto doc. dr. Lina Murinienė. Po parodos klausytasi paskaitos apie lietuvių tarmes. Svečiams rengtos ekskursijos po Vilnių, organizuota išvyka į Trakus.

Savaitė prabėgo labai greitai. Galima džiaugtis, jog studentai nenorėjo važiuoti į savas šalis,  projektas dar nesibaigia ir visi dalyviai dar ne kartą sugrįš į Vilnių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »