Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Publikuota: 2013 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. Kartu su jais buvo atvykę ir dėstytojai, kurie dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose. Svečiai iš užsienio viešėjo pagal LEU vykdomą projektą „Lituanistikos (baltistikos) centrų akademinio mobilumo skatinimas ir tarptautiškumo plėtra“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros.

„Šį kartą vykdant projektą sėkmingai pavyko suderinti net dvi veiklas: studentų studijas ir BC dėstytojų kursus. Šaunu, kad surengus lietuvišką vakaronę buvome visi kartu: ir svečiai – studentai su savo dėstytojais, ir šeimininkai. Svečius maloniai priėmė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis, Lituanistikos ir Filologijos fakultetų vadovai ir dėstytojai. Visus linksmino LEU ansamblis „Šviesa“, – dalijasi mintimis projekto vadovė Lituanistikos fakulteto lekt. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė.

Intensyvūs lietuvių kalbos kursai organizuoti LEU Lituanistikos fakultete. Šioms studijoms vadovavo LF lektorė, Erasmus ambasadorė Vilma Leonavičienė, subūrusi puikią pedagogų komandą.

Studentai kasdien turėjo po tris paskaitas, bet nuovargio nejautė. Visi noriai mokėsi, stengėsi kalbėti lietuviškai. Paskaitose buvo justi šilta, nuotaikinga, bet kartu ir darbinga atmosfera.

„Studentai iš skirtingų šalių visgi žiūri į vieną pusę – nori mokytis lietuvių kalbos, jiems smagu pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą, malonu jiems teikti žinių“, – kalba studijų vadovė V. Leonavičienė.

Studentai taip pat turėjo galimybę dalyvauti pasirinktose kitų dalykų paskaitose kartu su LEU studentais, gilinti žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą. Organizuotas studentų susitikimas su universiteto Lituanistikos fakulteto jaunųjų kūrėjų sąjunga „Literatų arka“. Studentai ir BC dėstytojai lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinyje. Svečiai dalyvavo ir LEU Humanitarų bibliotekoje pristatomos universiteto tarmėtyrininkų darbų parodos atidaryme, kurį  vedė Lituanistikos fakulteto doc. dr. Lina Murinienė. Po parodos klausytasi paskaitos apie lietuvių tarmes. Svečiams rengtos ekskursijos po Vilnių, organizuota išvyka į Trakus.

Savaitė prabėgo labai greitai. Galima džiaugtis, jog studentai nenorėjo važiuoti į savas šalis,  projektas dar nesibaigia ir visi dalyviai dar ne kartą sugrįš į Vilnių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »