Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Publikuota: 2013 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. Kartu su jais buvo atvykę ir dėstytojai, kurie dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose. Svečiai iš užsienio viešėjo pagal LEU vykdomą projektą „Lituanistikos (baltistikos) centrų akademinio mobilumo skatinimas ir tarptautiškumo plėtra“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros.

„Šį kartą vykdant projektą sėkmingai pavyko suderinti net dvi veiklas: studentų studijas ir BC dėstytojų kursus. Šaunu, kad surengus lietuvišką vakaronę buvome visi kartu: ir svečiai – studentai su savo dėstytojais, ir šeimininkai. Svečius maloniai priėmė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis, Lituanistikos ir Filologijos fakultetų vadovai ir dėstytojai. Visus linksmino LEU ansamblis „Šviesa“, – dalijasi mintimis projekto vadovė Lituanistikos fakulteto lekt. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė.

Intensyvūs lietuvių kalbos kursai organizuoti LEU Lituanistikos fakultete. Šioms studijoms vadovavo LF lektorė, Erasmus ambasadorė Vilma Leonavičienė, subūrusi puikią pedagogų komandą.

Studentai kasdien turėjo po tris paskaitas, bet nuovargio nejautė. Visi noriai mokėsi, stengėsi kalbėti lietuviškai. Paskaitose buvo justi šilta, nuotaikinga, bet kartu ir darbinga atmosfera.

„Studentai iš skirtingų šalių visgi žiūri į vieną pusę – nori mokytis lietuvių kalbos, jiems smagu pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą, malonu jiems teikti žinių“, – kalba studijų vadovė V. Leonavičienė.

Studentai taip pat turėjo galimybę dalyvauti pasirinktose kitų dalykų paskaitose kartu su LEU studentais, gilinti žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą. Organizuotas studentų susitikimas su universiteto Lituanistikos fakulteto jaunųjų kūrėjų sąjunga „Literatų arka“. Studentai ir BC dėstytojai lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinyje. Svečiai dalyvavo ir LEU Humanitarų bibliotekoje pristatomos universiteto tarmėtyrininkų darbų parodos atidaryme, kurį  vedė Lituanistikos fakulteto doc. dr. Lina Murinienė. Po parodos klausytasi paskaitos apie lietuvių tarmes. Svečiams rengtos ekskursijos po Vilnių, organizuota išvyka į Trakus.

Savaitė prabėgo labai greitai. Galima džiaugtis, jog studentai nenorėjo važiuoti į savas šalis,  projektas dar nesibaigia ir visi dalyviai dar ne kartą sugrįš į Vilnių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »