Į studijas ir kursus Lietuvos edukologijos universitete BC atstovams norisi grįžti

Publikuota: 2013 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėję užsienyje veikiančių Baltistikos centrų atstovai sėkmingai grįžo namo. Gruodžio 8–15 d. universitete lankėsi ir intensyvių lietuvių kalbos paskaitų klausėsi net 45 studentai iš Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos universitetų. Kartu su jais buvo atvykę ir dėstytojai, kurie dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose. Svečiai iš užsienio viešėjo pagal LEU vykdomą projektą „Lituanistikos (baltistikos) centrų akademinio mobilumo skatinimas ir tarptautiškumo plėtra“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros.

„Šį kartą vykdant projektą sėkmingai pavyko suderinti net dvi veiklas: studentų studijas ir BC dėstytojų kursus. Šaunu, kad surengus lietuvišką vakaronę buvome visi kartu: ir svečiai – studentai su savo dėstytojais, ir šeimininkai. Svečius maloniai priėmė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis, Lituanistikos ir Filologijos fakultetų vadovai ir dėstytojai. Visus linksmino LEU ansamblis „Šviesa“, – dalijasi mintimis projekto vadovė Lituanistikos fakulteto lekt. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė.

Intensyvūs lietuvių kalbos kursai organizuoti LEU Lituanistikos fakultete. Šioms studijoms vadovavo LF lektorė, Erasmus ambasadorė Vilma Leonavičienė, subūrusi puikią pedagogų komandą.

Studentai kasdien turėjo po tris paskaitas, bet nuovargio nejautė. Visi noriai mokėsi, stengėsi kalbėti lietuviškai. Paskaitose buvo justi šilta, nuotaikinga, bet kartu ir darbinga atmosfera.

„Studentai iš skirtingų šalių visgi žiūri į vieną pusę – nori mokytis lietuvių kalbos, jiems smagu pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą, malonu jiems teikti žinių“, – kalba studijų vadovė V. Leonavičienė.

Studentai taip pat turėjo galimybę dalyvauti pasirinktose kitų dalykų paskaitose kartu su LEU studentais, gilinti žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą. Organizuotas studentų susitikimas su universiteto Lituanistikos fakulteto jaunųjų kūrėjų sąjunga „Literatų arka“. Studentai ir BC dėstytojai lankėsi Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinyje. Svečiai dalyvavo ir LEU Humanitarų bibliotekoje pristatomos universiteto tarmėtyrininkų darbų parodos atidaryme, kurį  vedė Lituanistikos fakulteto doc. dr. Lina Murinienė. Po parodos klausytasi paskaitos apie lietuvių tarmes. Svečiams rengtos ekskursijos po Vilnių, organizuota išvyka į Trakus.

Savaitė prabėgo labai greitai. Galima džiaugtis, jog studentai nenorėjo važiuoti į savas šalis,  projektas dar nesibaigia ir visi dalyviai dar ne kartą sugrįš į Vilnių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »