Į vasaros kursus mokytis lietuvių kalbos šiemet atvyks 93 užsieniečiai

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Nuo birželio 29 d. iki rugpjūčio 30 d. penkiuose Lietuvos universitetuose lietuvių kalbos mokysis 76 studentai, atvykę iš įvairių šalių: Kinijos, Vokietijos, Turkijos, Slovakijos, Italijos, Austrijos, Gruzijos, Suomijos, Ukrainos, Rusijos ir kt. Stažuotis taip pat atvyksta ir 17 dėstytojų ir tyrėjų.

„Lietuvos valstybė ilgą laiką, dar nuo 1996-ųjų, suteikia puikią galimybę užsienio šalių piliečiams pramokti lietuvių kalbos, susipažinti su mūsų šalimi. Atvykstantiems studentams ir dėstytojams skiriama ir finansinė parama. Štai šiemet iš valstybės biudžeto lituanistinių vasaros kursų dalyvių stipendijoms iš viso buvo skirta per 116 tūkst. eurų“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Skirtingu laiku 4 savaites lietuvių kalbos užsieniečiai mokysis Vytauto Didžiojo universitete, Vilniaus universitete, Lietuvos edukologijos universitete, Klaipėdos universitete ir LCC tarptautiniame universitete. Lietuvių kalbos įgūdžius taip pat tobulinsis atskira grupė – užsienio lietuvių (išeivių) kilmės jaunuoliai.

Didesnę dienos dalį studentai mokysis lietuvių kalbos, taip pat jiems bus skaitomos istorijos, Lietuvos kultūros paskaitos, jie lankysis muziejuose, keliaus po žymias Lietuvos vietas, bendraus su lietuvių studentais. Kaip numatyta Valstybinių stipendijų programoje, iš valstybės biudžeto vasaros kursų dalyviams skiriama valstybinė stipendija – tai 570 eurų per mėnesį ir 950 eurų dėstytojams ir mokslininkams, taip pat padengiamas kursų mokestis.

Galimybę užsienio piliečiams mokytis lietuvių kalbos ir finansinę paramą numato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. nutarimas „Dėl valstybinių stipendijų ir išmokų studijoms ir mokslinėms stažuotėms skyrimo“.

Užsienio šalių studentai ir dėstytojai, norintys Lietuvoje mokytis lietuvių kalbos, gali teikti paraiškas Švietimo mainų ir paramos fondui. Paraiškose prašoma nurodyti motyvaciją, kodėl jie nori mokytis lietuvių kalbos, kokią tai turės įtaką jų tolimesnei karjerai, studijoms ir pan. Atranką vykdo Tarptautinių studijų komisija, atrinkti kandidatai tvirtinami švietimo ir mokslo ministro įsakymu. Šiemet iš viso lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursams fondas gavo 135 paraiškas. Paraiškas vasaros lietuvių kalbos studijoms šiemet iš viso galėjo teikti asmenys iš 43 pasaulio šalių.

Vasaros kursų pagrindinis tikslas – populiarinti lietuvių kalbą pasaulyje, skatinti užsieniečius domėtis ir pažinti Lietuvą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »