Informatinis ugdymas ateina į pradines klases

Publikuota: 2015 m. gruodžio 17 d. ketvirtadienis

Pastaruoju metu Europoje vis daugiau dėmesio skiriama STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) dalykų mokymui stiprinti. Švietimo ir mokslo ministerija jau parengė STEM strategijos gaires Lietuvos mokykloms. Vienas šios strategijos uždavinių – stiprinti mokinių domėjimąsi šiais mokslais ir skatinti jų mokymąsi. Nors tiesiogiai informatika nepaminėta, tačiau ji yra ir technologijose, ir inžinerijoje. Vis labiau kreipiamas dėmesys į informatinio mąstymo ugdymą. Tai būtina kiekvienam šiuolaikinės visuomenės piliečiui.

Informatinis mąstymas – tai gebėjimas atpažinti ir formuluoti įvairias aplinkos problemas (uždavinius), logiškai organizuoti ir analizuoti duomenis, pavaizduojant juos modeliais, įvertinti problemos išsprendžiamumą ir automatizuoti jos sprendimą naudojant šiuolaikines technologijas.

Gruodžio 8–12 d. Druskininkuose vyko projekto NordNICE (Network on Innovative Computing Education) partnerių susitikimas. Viena jo dalių – dviejų dienų seminaras apie informatinio ugdymo naujoves, galimybes ir ypatumus mūsų šalies informacinių technologijų ir pradinių klasių mokytojams.

Seminare dalyvavo 13 partnerių iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos. Jie pasidalijo patirtimi apie informatikos, informacinių technologijų ugdymą. Išskirtinas estų mokslininkų ir mokytojų bendradarbiavimas, pagalba: Tartu universitete mokytojams nuolat organizuojami naujausių technologijų mokymo kursai, nuotoliniu būdu skaitomos paskaitos, o bakalauro darbai rengiami taip, kad jais naudodamiesi mokytojai galėtų tobulinti pamokas.

Suomija rengia iš esmės naują informatikos ir informacinių technologijų programą, kurios didelę dalį užims programavimas ir intelektualiųjų technologijų naudojimas. Suomiai daug dėmesio skiria vertinimui, pabrėžia, kad svarbesnis mokymosi procesas ir pasiekimai mokantis nei galutinis rezultatas.

Lietuva taip pat siekia inicijuoti esminius informatikos ir informacinių technologijų mokymo pokyčius bendrojo ugdymo mokyklose. Svarbiausia – pergalvoti ir atnaujinti programas, susitarti dėl esminių komponentų ir vertybinių nuostatų. Siūloma jau pradinėse klasėse pradėti mokyti informatikos ir informacinių technologijų, t. y. informatinis ugdymas turi būti įtrauktas į pradinių klasių bendrojo ugdymo programas. Siektina informatinį ugdymą integruoti į kitų dalykų (matematikos, gamtos ar kalbų) pamokas, tačiau mokykla gali savo nuožiūra skirti ir atskiras valandas.

VU Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė mokytojams pristatė informatinio ugdymo pradinėje mokykloje programos gaires ir ateities perspektyvas. Šis ugdymas padėtų mokiniams lavinti informatinį mąstymą ir gebėjimus sumaniai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis mokantis visų dalykų, įgyti skaitmeninę kompetenciją, būtiną visaverčiam gyvenimui žinių visuomenėje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Rytis Zemkauskas apie restauruotą Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką: „Tai galėtų būti Lietuvos socialinio tinklo centras“

Kaune duris po rekonstrukcijos atvėrė prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus. Ši kultūrinė ir edukacinė erdvė neabejotinai yra itin svarbi miestui ir Vytauto Didžiojo universitetui (VDU). skaityti »

KTU „Santakos“ slėnyje atidaryta pirmoji išmani elektromobilių krovimo stotelė „SmartChargeBox“

Gegužės 19 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyko kasmetinė jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas KTU „Technorama 2016“. Renginio metu buvo pristatyta ir pradėjo veikti pirmoji vieša išmani elektromobilių krovimo stotelė „SmartChargeBox“. skaityti »

Ketvirtadalis abiturientų egzaminams ruošiasi telefonu

Dvyliktokams dabar pats intensyviausias mokymosi metas prieš egzaminus, o jie leidžia laiką sukišę nosis į išmaniuosius telefonus. Nenustebkite – greičiausiai jie sprendžia pasiruošimo egzaminams užduotis. skaityti »

Lietuvis sėkmingai pasirodė Baltijos šalių informatikos olimpiadoje

Gegužės 11–15 d. Helsinkio universitete vykusioje 22-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje Vilniaus licėjaus moksleivis Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »

ES gamtos mokslų olimpiadoje – du sidabro medaliai

Gegužės 7–14 d. Estijoje, Tartu ir Taline, įvykusioje 14-ojoje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos atstovai pelnė du komandinius sidabro medalius. skaityti »

Teatrų festivalyje – studentai iš Gruzijos vaidins lietuviškai

Šią savaitę Lietuvoje svečiuojasi studentų grupė iš Gruzijos – Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai. skaityti »

LEU kviečia kolegijų absolventus įgyti universitetinį išsilavinimą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) siūlo kolegijų absolventams pasinaudoti galimybe įgyti universitetinį išsilavinimą. skaityti »

Lietuvos verslas ir mokslas turi unikalią galimybę pasiūlyti naujų sprendimų Europos kosmoso pramonei

Europos kosmoso agentūra (EKA) Lietuvos verslo ir mokslo atstovus jau antrą kartą kviečia teikti paraiškas pagal Lietuvai skirtą kvietimą. skaityti »

Savo moksliniu potencialu VU dalysis su lyderiaujančiais Belgijos universitetais

Gegužės 10 d. Vilniuje viešėjo Flandrijos regiono delegacija (Belgijos Karalystė). skaityti »

„VDU vasaros mokykla 2016“ kviečia moksleivius

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) jau penktus metus ragina Lietuvos moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką. „VDU vasaros mokykla 2016“ vyks birželio 13–17 d. skaityti »