Inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų inžinierius – ateities specialybė

Publikuota: 2013 m. liepos 19 d. penktadienis

Šiemet pasigirdus optimistinių kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, vėl iškelta ta pati aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumo problema. Aukštos kvalifikacijos inovatyvių inžinierių-technologų reikia tiek įsibėgėjančiam daugiabučių namų renovacijos procesui, tiek naujų ekologiškų individualių namų statyboje.

Anot Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto profesoriaus Albino Gailiaus, daugiabučių namų renovacijoje vis dar neišnaudojami visi galimi materialiniai ištekliai. Jo teigimu, Lietuvoje per metus būtų galima modernizuoti 1500–2000 daugiabučių. Modernizavimo kritikams profesorius atsako, kad šis procesas visada finansiškai naudingas gyventojams. Tiesa, jis turi būti atliktas kokybiškai, taikant naujos kartos medžiagas ir technologijas.

Naujų individualių namų statyboje dabar vis labiau populiarėja inovatyvios ir ekologiškos medžiagos, kurios vertinamos už savo ekonomiškumą. Vienas originalesnių sprendimų – namai iš presuotų šiaudų ryšulių. Visuomenę domėtis tokia aplinkai bei sveikatai palankia statyba aktyviai skatina dar 2007 metais Lietuvoje įkurta Šiaudinių namų statytojų asociacija.

„Šiuo metu namus statosi ta karta, kuri noriai naudoja inovatyvias medžiagas, nesvarbu, kad jos yra kiek brangesnės už įprastines,“ – sako VGTU profesorius Albinas Gailius. – „Žmonės jau žino, kad naujo tipo medžiagos ne tik taupys šilumą ar padidins namo sandarumą, bet ir suteiks mažiau papildomų problemų ateityje.“

Keičiantis statybos technologijoms, vis labiau reikia ir profesionalių inžinierių-technologų, kurie sugebėtų kurti naujų savybių medžiagas  ir jas pagal paskirtį pritaikyti projektuojant bei statant estetiškus ir ilgaamžius pastatus. VGTU Statybos fakultete nuo šių metų vykdoma atskira bakalauro studijų programa, iki šiol buvusi tik specializacija, – Inovatyvios statybinės medžiagos ir technologijos.

Baigę keturių metų trukmės studijas, programos absolventai galės priimti profesionalius sprendimus namų modernizavimo klausimais, ruošti techninę dokumentaciją, parinkti statybines medžiagas geriausiam namo energetiniam efektyvumui pasiekti, organizuoti projektų įgyvendinimą. Taip pat jie gebės kurti naujų savybių medžiagas ir tinkamai jas naudoti bei tobulinti gamybos bei statybos technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU siūlo strategines pertvarkas rengiant pedagogus

Neseniai universitetų susijungimo procesą pradėję Lietuvos edukologijos (LEU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetų mokslininkai parengė ir pateikė Lietuvos švietimo bendruomenei svarstyti Pedagogų rengimo koncepcijos projektą. skaityti »

Sparčiai auga mokytis pasiryžusių suaugusiųjų gretos

Suaugusiųjų mokymas – iššūkis Lietuvai. Iki 2018 metų esame įsipareigoję pasiekti Europos sąjungos keliamus rodiklius – 8 proc. suaugusiųjų privalu įtraukti į neformalųjį ar tęstinį mokymąsi. skaityti »

IT studijuojanti lietuvė kraunasi lagaminus į NASA

Informatika ir merginos, IT specialistai ir aktyvus gyvenimo būdas – šiuos retai šalia linksniuojamus dalykus pavyko suderinti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentei Julijai Semenenko. skaityti »

VU psichologų straipsnis pelnė tarptautinį apdovanojimą

Filosofijos fakulteto organizacinės psichologijos tyrėjas dr. Jurgitą Lazauskaitę-Zabielskę, dr. Ievą Urbanavičiūtę ir dr. Dalią Bagdžiūnienę įvertino „Emerald“ leidykla. skaityti »

Matematikos egzaminas – mokslui ar gyvenimui?

Šiandien abiturientai laiko matematikos egzaminą, kurį nuo šiol, norint pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, būtina išlaikyti. skaityti »

Vilniaus universitetas rengs pirmąjį Lietuvoje alumnams skirtą festivalį

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10–12 d. surengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir ryškiausiomis mokslo naujovėmis. skaityti »

Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų taikymą pamokose. skaityti »

Įvyko pirmasis LEU ir VDU darbo grupių dėl susijungimo susitikimas

Birželio 7 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) įvyko pirmasis LEU ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) darbo grupių dėl susijungimo susitikimas. Jame buvo aptartos universitetų jungimosi gairės ir veiksmų plano parengimo tvarka. skaityti »

Sukurtas nacionalinis atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas

Vilniaus universitetas kartu su partneriais sukūrė vieningą nacionalinį mokslinių tyrimų duomenų skaitmeninį archyvą (infrastruktūra ir paslaugos). skaityti »

VGTU rektoriumi antrai kadencijai perrinktas Alfonsas Daniūnas

Uždaro Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarybos posėdžio metu slaptu balsavimu išrinktas universiteto rektorius. Antrai iš eilės penkerių metų kadencijai vienbalsiai perrinktas prof. dr. Alfonsas Daniūnas. skaityti »