Inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų inžinierius – ateities specialybė

Publikuota: 2013 m. liepos 19 d. penktadienis

Šiemet pasigirdus optimistinių kalbų apie statybos sektoriaus atsigavimą, vėl iškelta ta pati aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumo problema. Aukštos kvalifikacijos inovatyvių inžinierių-technologų reikia tiek įsibėgėjančiam daugiabučių namų renovacijos procesui, tiek naujų ekologiškų individualių namų statyboje.

Anot Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto profesoriaus Albino Gailiaus, daugiabučių namų renovacijoje vis dar neišnaudojami visi galimi materialiniai ištekliai. Jo teigimu, Lietuvoje per metus būtų galima modernizuoti 1500–2000 daugiabučių. Modernizavimo kritikams profesorius atsako, kad šis procesas visada finansiškai naudingas gyventojams. Tiesa, jis turi būti atliktas kokybiškai, taikant naujos kartos medžiagas ir technologijas.

Naujų individualių namų statyboje dabar vis labiau populiarėja inovatyvios ir ekologiškos medžiagos, kurios vertinamos už savo ekonomiškumą. Vienas originalesnių sprendimų – namai iš presuotų šiaudų ryšulių. Visuomenę domėtis tokia aplinkai bei sveikatai palankia statyba aktyviai skatina dar 2007 metais Lietuvoje įkurta Šiaudinių namų statytojų asociacija.

„Šiuo metu namus statosi ta karta, kuri noriai naudoja inovatyvias medžiagas, nesvarbu, kad jos yra kiek brangesnės už įprastines,“ – sako VGTU profesorius Albinas Gailius. – „Žmonės jau žino, kad naujo tipo medžiagos ne tik taupys šilumą ar padidins namo sandarumą, bet ir suteiks mažiau papildomų problemų ateityje.“

Keičiantis statybos technologijoms, vis labiau reikia ir profesionalių inžinierių-technologų, kurie sugebėtų kurti naujų savybių medžiagas  ir jas pagal paskirtį pritaikyti projektuojant bei statant estetiškus ir ilgaamžius pastatus. VGTU Statybos fakultete nuo šių metų vykdoma atskira bakalauro studijų programa, iki šiol buvusi tik specializacija, – Inovatyvios statybinės medžiagos ir technologijos.

Baigę keturių metų trukmės studijas, programos absolventai galės priimti profesionalius sprendimus namų modernizavimo klausimais, ruošti techninę dokumentaciją, parinkti statybines medžiagas geriausiam namo energetiniam efektyvumui pasiekti, organizuoti projektų įgyvendinimą. Taip pat jie gebės kurti naujų savybių medžiagas ir tinkamai jas naudoti bei tobulinti gamybos bei statybos technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »